فرهنگی،سیاسی،علمی،اجتماعی،نظامی

حکم نزدیکی با همسر از پشت از نظر فقهی

وطی در دبر (عقب) زن به فتوای برخی از مراجع حرام است(1) و به فتوای بعضی کراهت شدید دارد.(2)
برخی فرموده اند: اگر زن راضی نباشد، حرام است و اگر راضی باشد، کراهت شدید دارد.(3)

و بنا بر فتوای آیت الله خامنه ای این عمل کراهت شدید دارد و احتیاط در ترک آن است مخصوصا اگر زن راضی نباشد و در صورتی که موجب اذیت او شود حرام است .(4)

بنابر فتوای آیت الله تبریزی آمیزش با همسر از عقب ، بنابر احتیاط واجب جائز نیست.(5)

به فتوای کسانی که این کاررا جایز نمی دانند، اگر کسی مرتکب شد، باید استغفار و توبه نماید. اگر در حال حیض این کار صورت گرفت، ‌خوب است کفّاره بدهد. کفّاره آن اگر در ابتدای ایام حیض باشد، هجده نخود طلای سکّه دارو اگر در وسط عادت باشد، نُه نخود و قسمت آخرت حیض 5/4 نخود طلای سکه دار باید به فقیر بدهد. البته اگر ناخواسته و سهواً نزدیکی صورت گرفته اشکال ندارد.

 

به هر حال چه این عمل جایز باشد و چه نباشد ، باید توجه داشت که این کار عملی غیر طبیعی است و چه بسا تکرار آن مشکلاتی را در سیستم گوارش و دفع مدفوع برای زن به وجود آورد .بنابراین اطاعت از شوهر در این مسئله لازم نیست به توضیحات ذیل توجه فرمایید :

 

رابطه جنسی از طریق مقعد و احکام شرعی در مورد آن :

این رابطه از نظر شرعی اگر هم جایز باشد ،عملی ناپسند و مردود است و نباید انجام گیرد . در قوانین مجازاتهای اسلامی آمده است اگر مردی همسر خود را مجبور به انجام چنین رابطه ای با وی کند زوجه ( زن) می تواند از شوهر خود شکایت کند. کما اینکه هر چیزی که از نظر اسلام مردود شناخته شود حتما به ضرر انسان می باشد که امروزه از نظر پزشکی نیز ثابت شده که این رابطه یک رابطه پرخطر است .

 

بررسی رابطه جنسی از نوع مقعد و آسیبهای جسمانی آن از منظر پزشکی :

هیچ پزشکی چنین رابطه ای را توصیه نمی کند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده ، بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده .

پزشکان گفته اند : دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر sphincter که یکی از آنها داخلی و غیر ارادیست و دریچه ورودی غذا به معده و خروج آن می باشد و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که این یکی ارادیست وقتی که غذا بلعیده می شود ، از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود . در محل ورود و خروج معده ، عضلات حلقوی وجود دارند که به آنها اصطلاحا "اسفنکتر"  (sphincter)  گفته می شود و به عنوان دریچه عمل می کنند.

زمانی که شما احساس می کنید که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد را دارید این زمانی است که اسفنکتر داخلی 2 باز شده و همانطور که گفته شد غیر ارادی است .اما عمل باز کردن دریچه مقعد ( اسفنکتر خارجی) و در کل دفع مدفوع ارادی است و دست شما می باشد یعنی از زمانی که احساس کردید نیاز به   اجابت مزاج دارید و خودتان را نگه می دارید تا به محل مناسب برسید و سپس به اراده خودتان باعث خارج شدن مدفوع می شود این نگه داشتن و این عمل خارج کردن مدفوع توسط اسفنکتر خارجی که ارادی است انجام می شود . این مسائل را مطرح کردیم که به اینجا برسیم که رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شئی در درون مقعد باعث آسیب دیدگی اسفنکتر خارجی شده و باعث می شود که دریچه خروجی مقعد (Anal) به درستی کار خودش را انجام ندهد یعنی از قدرت ارادی خارج می شود. پس به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن خود را از دست می دهید .در این صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از دریچه مقعد خارج می شود در این صورت همیشه لکه هایی از مدفوع در لباس زیر مشاهده می گردد. که مسلما این برای هیچ آدمی خوشایند نیست.

از جهتی دیگر سایر بیمارهای عفونی ، ویروسی همانند هپاتیت، ایدز، سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد راحت تر منتقل می شوند خیلی از افراد تصور می کنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند که باید عرض کنم اتفاقا چون درون مقعد حاوی باکتریهای زیادی می باشد، انتقال ویروسهایی نظیر ایدز و ... راحتتر انجام می گیرد. این باکتریهای با شستشو از بین نمی روند.(6) این هم ذکر کنم که این باکتری ها در مقعد از نظر جذب ویتامین ها و ...  که در روده کوچک جذب نمی شوند برای انسان بسیار مفید هستند.

لااله الاالله استغفرالله ربي واتوب اليه

پی نوشت ها :

(1)آیات عظام: خویی،‌ اراکی و سیستانی؛ توضیح المسائل مراجع، مسئلة 450 و ذیل آن.

(2)امام خمینی ، همان .

(3)آیت الله فاضل ،همان.

(4)آیت الله خامنه ای ، پاسخ سوال های مورد ابتلا س 65 .

(5)آیت الله تبریزی، استفتائات جدید، س 1463.

(6)ر.ک: طب در قرآن، ص.181و 182

سوال) نزديكي كردن از پشت هم از نظر دين وهم از نظر عقل وهم از نظر علم مردود است .اما وجود ميل دروني را نمي شود منكر شد .اين كار براي مرد لذت بيشتر وبراي زن درد آور و خطرناك است وحتي شايد مرگ آفرين باشد زيرا اعصاب حسي بسيار زيادي درناحيه دفعي وجود دارد كه تحريك شديد آنها در بعضي افراد گفته شده است كه مي تواند مرگ آور باشد..پس براي پاسخ اين ميل دروني چه راهي وجود دارد؟

جواب) علاوه بر این که در درستی این قضیه که « نزدیکی از پشت برای مردان لذت بیشتری دارد » تردید جدی و اساسی وجود دارد ، این نکته نیز قابل دقت است که هر خواسته ای که مطابق میل درونی آدمی است ، الزاما درست و قابل تایید نمی باشد . بسیاری از خواسته های درونی انسان ها ، از تربیت ناصحیح ، آموخته های ناصواب و ... سرچشمه می گیرد .در موضوع بحث ما نیز آنچه مسلم است ، غریزه صحیح و دست نخورده انسان دستور می دهد که ارتباط و لذت جنسی از همان راه طبیعی و معهود انجام گیرد . اما عواملی که در بالا اشاره شد ،ممکن است غریزه اولیه را تحت تاثیر قرار داده و خواهان تجربه راه های دیگر باشد .

 

منبع : پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (www.pasokhgoo.ir)

 

احكام مربوط به كامجويى از پشت زن

قرآن كريم:

1)نِسَاؤُكُمْ حَرْثٌ لَكُمْ فَأْتوْا حَرْثَكُمْ أَنَّى‏ شِئْتُمْ....

"همسران شما محل بذر افشانى شما هستند، بنا بر اين هر زمان‏بخواهيد مى‏توانيد با آنها آميزش نماييد..."


2)...فَإِذَا تَطَهَّرْنَ فَأْتُوهُنَّ مِنْ حَيْثُ أَمَرَكُمُ اللَّهُ...

"... چون پاك شدند از آن جا كه خدا فرمان داده است با ايشان‏نزديكى كنيد..." (قائلان به حرمت به اين آيه استشهاد مى‏كنند.)

3 - خداوند از زبان پيامبرش لوط كه قومش را مورد خطاب قرارداده بود، مى‏فرمايد:

يَاقَوْمِ هَؤُلاءِ بَنَاتي هُنَّ أَطْهَرُ لَكُمْ...

"گفت: اى قوم من! اينها دختران من هستند (ومن حتى حاضرم‏دختران خودم را به عقد شما در آورم اينها) براى شما پاكيزه‏ترند"


قَالَ هؤُلآءِ بَنَاتِي إِن كُنتُمْ فَاعِلِينَ

"لوط به قوم خود گفت: من اين دخترانم را به نكاح شما مى‏دهم تااگر خيال عملى داريد انجام دهيد." معتقدان به جواز اين كار به اين آيه‏وآيه 78 سورة هود و223 سوره بقره استشهاد مى‏كنند


حديث شريف:

1 - عبد اللَّه بن ابى يعفور مى‏گويد: از ابو عبد اللَّه‏عليه السلام درباره مردى‏پرسيدم كه از پشت با زنش نزديكى مى‏كند. فرمود: "اگر زن راضى‏باشد اشكالى ندارد."

2 - همو مى‏گويد: از ابو عبد اللَّه‏عليه السلام درباره نزديكى با زنان از عقب‏پرسيدم وحضرت‏عليه السلام فرمود: "اشكالى ندارد، ولى من دوست ندارم‏تو اين كار را بكنى."

3 - على بن حكم مى‏گويد: از صفوان شنيدم كه مى‏گفت: به امام‏رضاعليه السلام عرض كردم مردى از دوستان شما از من خواسته پرسشى رامطرح كنم كه او مى‏ترسد آن را مطرح كند واز شما شرم دارد.حضرت‏عليه السلام فرمود: "پرسش او چيست؟" او مى‏گويد: عرض كردم:آيا مرد مى‏تواند با زنش از عقب نزديكى كند؟ حضرت‏عليه السلام فرمود:"آرى، اين به دست خود اوست." عرض كردم: شما نيز اين كار رامى‏كنيد؟ فرمود: "نه ما اين كار را نمى‏كنيم."

 

تفصيل احكام:

1 - بنا به نظر اقوى - كه نظر مشهور است - نزديكى كردن با زن يا كنيز از عقب جايز مى‏باشد، ولى شديداً كراهت دارد، و احوط، ترك ‏اين كار است، به ويژه هنگام عدم رضايت زن يا زيان رساندن بدو،چنان كه خبر ابن ابى يعفور - كه پيشتر گفته شد - بر آن دلالت دارد.

2 - بنابر جواز اين عمل، آيا مى‏توان در ايام حيض از عقب با زن‏نزديكى كرد؟ اقوى چنين است.

3 - نزديكى از عقب همچون جماع طبيعى است در وجوب‏غسل، عده گرفتن، تعلق گرفتن مهر، باطل كردن روزه، ثابت شدن‏حد زنا اگر زن بيگانه باشد، واينكه ملاك تحقق جماع، دخول حشفه(قسمت جلويى آلت تناسلى مرد)يا به مقدار آن، و در حرمت دخترومادر زن، وديگر احكام مصاهره كه بر دخول مترتب است.

4 - اين نوع جماع در حصول حلال شدن زن سه طلاقه كافى‏نيست، زيرا در اخبار آمده است كه بايد زن ومرد )عسيله( همديگررا بچشند )كنايه از انزال در رحم زن است( پس در اين حالت آميزش‏جنسى بايد از طريق طبيعى صورت پذيرد.

5 - بعيد به نظر مى‏رسد كه اين كار از آميزش جنسى واجب چهارماه يكبار، كفايت كند .

 

منبع : دفتر آیت الله سید محمد تقی مدرسی(www.almodarresi.com)

 

نزديکي با خانم ها از پشت از نظر آيات عظام چه حکمی دارد؟

آيات عظام: امام، بهجت، خامنه­اي، صافي، مکارم، نوري کراهت شديد دارد.

» امام خميني، آيت الله نوري و آيت الله فاضل، تعليقات العروه ج2، النکاح، الفصل الاول، م 1؛

» آيت الله صافي، توضيح المسائل مراجع، م 450؛

» آيت الله خامنه­اي، استفتاء س 419؛

» آيت الله مکارم، تعليقات علي العروه، احکام الحيض، السابع و دفتر آيت الله بهجت.

» آيت الله سيستاني: اگر زن راضي باشد، کراهت شديد دارد و اگر راضي نباشد، بنا بر احتياط واجب جايز نيست.

» آيت الله سيستاني، توضيح المسائل مراجع، م 450.

» آيت الله تبريزي و آيت الله وحيد: بنا بر احتياط واجب جايز نيست.

» آيت الله تبريزي، استفتائات، س 1463 و منهاج الصالحين، ج 1، م228 و آيت الله وحيد، منهاج الصالحين، ج 2، م 228.

 

برخي عوارض اين عمل مقاربت از پشت(دِبَر) با زن عبارتند از:

1. مهمترين عارضه اي که مجامعت از طريق مقعد براي زن دارد اين است که چون لذت حقيقي جنسي براي زن از طريق مقاربت از فرج و مجراي تناسلي حاصل مي­شود نه از طريق مقعد، بنابراين زن دچار سردمزاجي و بي ميلي جنسي شده و در آينده نزديک خود را موجودي مي­يابد که وسيله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نبايد از اين غريزه خدادادي لذتي ببرد.

2. از آنجا که ساختمان مقعد طوري است که ظرفيت پذيرش آلت مرد را ندارد (بر خلاف واژن يا فرج که خاصيت ارتجاعي و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسيب ديدگي ماهيچه حلقوي (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتي پارگي آن وجود دارد. در نتيجه زن گرفتار درجاتي از بي­اختياري مدفوع شده و نيازمند جراحي و عوارض بعدي مي­شود. چون مرد در حال لذت جنسي فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لـحـظه مي­تواند به زن آسيب فيزيکي وارد کند.

3. مقعد محل ذخيره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوي ميکروبها فراواني است. در اثر مالش و دخول آلت اين ميکروبها مي­توانند وارد دستگاه تناسلي مرد شده، خود او را به عفونتهاي خاصي مبتلا سازند. در حالي که مقاربت از راه واژن يا فرج چنين عوارضي به همراه ندارد.

4. مخاط مقعد بسيار ظريف و نازک اسيت و احتمال پارگي و انتقال ويروس ايدز از طريق آن به داخل خون زياد است و حتي يکي از علل شيوع ايدز در غرب از طريق جنسي، لواط و مقاربت از طريق مقعد است.

5. از آنجا که دهانه مقعد داراي ماهيچه­اي حلقوي است، مانند يک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج مني مانند يک سد عمل مي­کند. و در اثر اين عمل احتمال پس زدن مني به عقب و فشار به کيسه­هاي مني و غده پروستات و عوارض ناشي از آن خيلي زياد است.

6. و نـکتـه آخـر اينکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلاي مرد به زودانزالي در آينده است در نتيجه نمي­تواند آنگونه که بايد از همبستري با همسرش لذت ببرد و بنابراين دچار سردمزاجي شده و مشکلات روحي پيدا خواهد کرد.

ج) شرعاً اشکال ندارد ولي رعايت مسائل بهداشتي را بنماييد.

 

منبع) پایگاه اندیشه قم

 

دوستان عزیز با توجه به مطالب فوق که شمه ای از فتوای مراجع تقلید در این مورد است لازم است به نظر مرجع تقلید خود مراجعه کنید . در ضمن شدیدا توصیه می کنم به خاطر سلامتی همسرتان از این عمل دست بردارید و از شیوه طبیعی آمیزش و کامجویی جنسی نمایید

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:28  توسط س.ا.بهاران  | 

 عشق از همه دین‌ها جداست                  عاشقان را مذهب و ملت خداست

«مثنوی، دفتر اول»

 

عشق انواع گوناگونی دارد:

عشق والدین، عشق فرزندی، عشق اتکایی، عشق خودشیفته، عشق احساساتی، عشق به خود، عشق به خدا، عشق برای گروه، عشق به مکتب و یا مملکت.

 یکی  از محققان می‌گوید: عشق یک مفهوم تک بعدی نیست و با توجه به کیفیت روابط می‌توان گونه‌های مختلفی را برای آن قایل شد.

 

‌طبقه‌بندی عشق:

1- عشق به خدا: یا عشق دینی که در آن خدا به منزله برترین ارزش و مطلوب‌ترین خیر است.

 

 2- عشق‌های واقعی: نخستین شرط خوشبختی در عشق این است که از آغاز بین شرکای عشق هماهنگی جسمی و روحی وجود داشته باشد. هنگامی که این هماهنگی وجود نداشته باشد حتمی است که عشق بیشتر از خوشبختی، موجب بدبختی ما خواهد شد.

 

 3- عشق‌های کاذب: گاهی مواقع حس حقارت و خودبینی و خودخواهی افراد حتی به طور ناخودآگاه در قالب عشق و عواطف تجلی می‌کند و تنها این عشق‌های کاذب‌اند که درون‌شان پر از کینه و خودخواهی است.

 

 4- عشق افسانه‌ای: حالتی است که «پاول هاک» آن را به درستی به عنوان یک تشخیص روان‌پزشکی در نظر می‌گیرد. حالتی که فرد در آن به ترویج روش‌هایی از عشق‌ورزی روی می‌آورد که هدف آن تسخیر معشوق است.

 

 5- عشق احساساتی: اساس این نوع عشق در این حقیقت نهفته است که عشق فقط در خیال وجود دارد، نه در عالم واقع که مشهود و محسوس است. رایج‌ترین نوع این عشق را در کسانی می‌توان دید که از مصرف‌کنندگان فیلم‌های سینمایی، دوستداران داستان‌های عاشقانه مجلات و آوازهای عاشقانه هستند و به واسطه ی آنها، لذت می‌برند.

 

در زندگی جوامع امروزی که یکی از باز ماندن در خمیردندان می‌نالد، دیگری از افتادن موهای ریش دیگری در دستشویی شکوه می‌کند، حفظ عشق چقدر دشوار و حتی گاهی غیرممکن است!!!

در زندگی روزمره، در عادات فردی و در سلیقه‌های شخصی این نوع طرز برخوردها می‌تواند برای طرفین تنش و حتی کشمکش به ارمغان بیاورد و نه عشق رمانتیک.

برخی مولفان باور ندارند که عشق بتواند با گذشت زمان دوام داشته باشد، چون در زندگی، لحظه‌هایی پیش می‌آید که بین معشوق خیالی و معشوق واقعی جدایی می‌افتد و عاشق به تدریج از معشوق ناراضی می‌شود. این حالت الزاما به تغییر شکل معشوق مربوط نمی‌شود، بلکه احتمال زیاد دارد که از درک بهتر واقعیت معشوق نشات بگیرد.با تمام این تعاریف و توصیف‌ها آیا می‌توان از عشق صحبت کرد و یا آن را مورد بررسی قرار داد؟؟؟

مولوی معتقد است که نمی‌توان به این مقوله دست یافت و اسرار آن را آشکار کرد.

 

در نگنجد عشق در گفت و شنود              عشق دریایی‌ست، قعرش ناپدید

قطره‌های بحر را نتوان شمرد                 هفت دریا پیش آن بحری‌ست خرد

«مثنوی، دفتر پنجم»

 

بنابراین عقل در مقام شرح عشق، عاجز است. اگر چه تفسیرهای عقل می‌تواند تا اندازه‌ای روشنگر باشد ولی عشق بی‌زبان، شفاف‌تر و گویاتر است.

 

گرچه تفسیر زبان روشنگر است            لیک عشق بی‌زبان و روشن‌تر است

چون قلم اندر نوشتن می‌شتافت          چون به عشق آمد قلم بر خود شکافت

چون سخن در وصف این حالت رسید      هم قلم بشکست، هم کاغذ درید

عقل در شرحش چو خر در گل بخفت     شرح عشق و عاشقی هم عشق گفت

«مثنوی، دفتر اول»

 

اگر انسان عشق را داشته باشد ، می‌تواند آن را ببخشد و اگر آن را نداشته باشد، چیز دیگری برای بخشیدن ندارد.انسان عاشق همواره در لحظه حال زندگی می‌کند و زیبایی در زمان زیستن را دوست دارد. عاشق بودن تنها یک احساس شدید نیست ، بلکه تصمیم است، قضاوت است، قول است. اگر عشق فقط یک احساس بود، دیگر پایداری این قول که همدیگر را تا ابد دوست خواهیم داشت مفهوم پیدا نمی‌کرد.

 

منابع:

1- وندر زندن، جیمز دبلیو. روان‌شناسی رشد.

2- لطفی، حمید. روان‌شناسی اجتماعی- (روان‌شناسی همرنگی با جماعت)

3- فروم، اریک. هنر عشق ورزیدن. ترجمه: سلطانی، پوری.

4- آلندی، رنه. عشق ترجمه: ستاری، جلال.

5- مولوی مثنوی معنوی. تصحیح: رمضانی، محمد.

 

نویسنده :عادل مخبری- روان‌شناس بالینی

منبع : تبیان

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:25  توسط س.ا.بهاران  | 

سر مقاله :

امروز ميخوام به يكي از شايع ترين مشكلات جنسي مردان بپردازم ، مشكلي كه به عقيده كارشناسان بيش از يك سوم مردان با آن دست به گريبان اند !

بله ، شك نكنيد ، موضوع بحث انزال زود رس يا به اصطلاح عامه سستي كمر ميباشد ، اگر شما هم با اين مشكل دست و پنجه نرم ميكنيد ، تا انتهاي مقا له را بخوانيد تا از شر اين آفت جنسي خلاص شويد !

انزال زود رس به چه معناست ؟

از نظر علم روانشناسي : انزالي كه بر خلاف ميل شخص و بدون كنترل او انجام ميگرد را انزال زود رس گويند كه بر طبق آن فرد از زمان انزال و كيفيت رابطه ناراضي است و اين نارضايتي ميتواند يك طرفه يا دو طرفه باشد ، به طوريكه حتي اگر شريك جنسي فرد از زمان انزال ناراضي باشد ، انزال را زود رس گويند . ( مثلا اگر مرد در ۸ دقيقه ارضاء ميشود و زن در ۱۰ دقيقه ، انزال را زود رس گويند اما اگر مرد در ۲۰ دقيقه ارضاء شود و زن در ۱۰ دقيقه ، مورد را مربوط به انزال زود رس نميدانند )

از نظر علم پزشكي : انزال كمتر از دو دقيقه كه بدون كنترل شخص انجام گيرد را انزال زود رس گويند .

دلايل ايجاد انزال زود رس در مردان :

۱ – عوامل رواني بازدارنده ( عواملي مانند اضطراب در حين سكس ، احساس گناه يا افسرده گي ميتوانند موجب انزال زود رس شوند )

۲ -  فاصله زياد بين روابط جنسي ( وقتي كه احساسات جنسي بين زوجين متراكم ميشود ،  معمولا كنترل يك باره آنها سخت ميشود و منجر به انزال زود رس ميشود ! )

۳ – تجربه جنسي كم ( بيشتر افراد در اوايل زندگي زناشويي دچار اين مشكل ميشوند و به مرور زمان با تجربه بيشتر مشكلشان رفع ميگردد )

۴ -  عوامل پزشكي بازدارنده ( عواملي نظير آسيب جسمي ، تداخلات دارويي در هنگام درمان بعضي بيماري ها و مشكلات هورموني از جمله عوامل پزشكي هستند كه منجر به انزال زود رس ميشود )

روش هاي درمان انزال زود رس :

۱ – درمان هاي موضعي : استفاده از كرم هاي بيحس كننده مانند ژل ليدوكابين ۲% و اسپري هاي بيحس كننده ميتواند در بهبود انزال زود رس موثر باشد . ( ژل ۲% ليدوكابين + كرم پريلو كابين ۲.۵% + كشيدن كاندوم بر روي آلت تناسلي باعث افزايش زمان انزال ميشود و استفاده از اسپري هاي بيحس كننده به دليل ايجاد حالت تكرر بعد از مصرف زياد توصيه نميشود )

۲- درمان هاي دارويي : دارو هاي مهار كننده بازجذب سرتونين و ضد افسرده گي در درمان انزال زود رس موثر اند ، بر فرض مثال ميتوان به داروهاي خانواده اس اس آر آي ، اشاره كرد كه شامل داپوكستين ، فلوكستين ، پاروكستين و سرتالين ميباشند و همچنين گه گاه داروي وياگرا را توصيه ميكنند . ( درمان هاي دارويي را در مراحل حاد بيماري كه بيماري از فاز پزشكي وارد فاز رواني شديد شده و موجبات مشكلات عديده در روابط فرد شده است ، تجويز ميشوند و استفاده بدون نظر پزشك از اين داروها به دلايل ماهيت هاي اعتياد آور و شرطي كننده و گه گاه تكرر جنسي و همچنين آمار بالاي خودكشي در اثر استفاده از داروهاي ضد افسرده گي ، توصيه نميشود ، لذا در صورت تمايل به استفاده از اين روش حتما قبلا با يك متخصص سايكوتراپ يا روانكاو مشورت كنيد )

۳ – درمان هاي رفتاري : اين نوع درمان ها از موثر ترين و سالم و بدون عارضه ترين نوع درمانها ميباشند و بر طبق آنها فرد به جاي استفاده از دارو يا مواد مصنوعي با استفاده از روش هاي  آموزشي رفتاري ، سعي ميكند كه رفتار و احساسات جنسي خود را كنترل كند ( در بيشتر مواقع اين روشها اولين پيشنهاد براي درمان ميباشند ) ، اين روشها به هفت بخش تقسيم ميشوند كه شامل :

تكنيك ماستر و جانسون : اين روش شامل يادگيري ، تشخيص و كنترل احساسات و رفتارهايي است كه منجر ميشود فرد به اوج نقطه لذت جنسي برسد و انزال صورت گيرد ، اين روش نياز به اراده و تمرين زياد دارد ، اما از جمله موثرترين روشهاي درماني است كه تاكنون براي درمان انزال زود رس شناخته شده است ، بر طبق آن  فرد در ابتدا توسط خود يا شريك جنسي اش ، تحريك ميشود و هر بار كه به نزديكي نقطه اوج لذت جنسي ميرسند ، عمل تحريك را متوقف و بعد از چند لحظه كه احساسات فروكش كرد ، دوباره اقدام مينمايند ، بعد از چند روز تمرين اوليه ، سكس به روشي كه مرد در زير و زن در بالا قرار ميگيرد عمل تكرار ميشود به اين صورت كه  مرد در زمان نزديك شدن به اوج نقطه جنسي با آگاه كردن زن كه در اينجا كنترل عمليات جنسي را در دست گرفته ، او را باخبر ميسازد تا رابطه را كنترل كند ، بر طبق اين روش كه از جمله بهترين روشهاي درماني است ، فرد بعد از چندين هفته تمرين و ممارست ، به مرحله اي ميرسد كه كنترل رابطه جنسي برايش شرطي ميشود و ميتواند با كنترل احساسات سكسي خود ، هم زمان رابطه جنسي اش را زياد كند و هم شريك جنسي اش را ارضاء كند . ( كليه اصول اين روش بر پايه تحريك و توقف قبل از نقطه اوج لذت جنسي  ميباشد ، لذا از جمله بهترين روشها براي افزايش مهارت جنسي محسوب ميشود )

تكنيك فشار : بر طبق اين روش با فشار دادن انتها يا سر آلت تناسلي قبل از انزال ، از انزال جلوگيري ميشود كه دليل جلوگيري كردن آن اين است كه با فشار آوردن به اين نقاط فشار خون در اين نقاط كم ميشود و درنتيجه نعوظ يا اركيسون كم ميشود و انزال دير انجام مي پزيرد .

خود ارضائي قبل از انجام سكس ( اين روش به دليل منحرف كردن سكس توسط استمناء هاي غير طبيعي خيلي توصيه نميشود )

پوزسيون خوب هنگام مقاربت : روش هاي معمول ( مرد در بالا ) كمك خيلي زيادي به درمان انزال زود رس نميكند ، براي درمان ميبايست از روشهاي جنسي كه در آن مرد به پشت خوابيده و زن در رو عمليات جنسي را با فعاليت زياد كنترل ميكند از جمله بهترين روشها براي درمان ميباشند .

تعدد مقاربت : زياد كردن تعداد سكس در طول هفته و روز ميتواند به در مان زود انزالي كند به طوريكه اگر هفته اي دو بار سكس داريد و آن را تبديل به هفته اي ۴ الي ۶ بار برسانيد ، بعد از چند هفته مشكل زود انزاليتان تا حدودي رفع ميشود .

اورال سكس : سكس زباني يا به اصطلاح عامه ساك زدن قبل از مقاربت ميتواند كمك زيادي به آرام شدن آلت مردانه در هنگام سكس شود و به درمان زود انزالي كمك كند .

استفاده از كاندوم : استفاده از كاندوم و بخصوص از نوع بيحس كننده آن كه در بازار به فرواني موجود است ، ميتوان به دليل كمتر كردن ميزان تماس آلت جنسي مردانه ، باعث رفع زود انزالي شود .

۴ -  درمان هاي رواني – عاطفي : يكي از بهترين ها و موثرترين روشها براي رفع انزال زود رس و افزايش لذت در روابط زناشويي ، جايگزيني عشق بازي در رابطه جنسي است ، بديهي است كه در زمانيكه عشق بازي در رابطه جنسي برقرار باشد و دو طرف در حال عشق بازي بايكديگر اند ، ديگر زود انزالي معني خود را از دست ميدهد ! كارهايي مثل نوازش ، تحريك كلامي و بدني زن قبل از دخول و كارهايي مانند توجه و دادن احساس قدرت به مرد در رابطه كه در پست هاي قبلي وبلاگ نوشتم ، ميتوانند به اين مهم كمك كنند . ( به طور خلاصه اگر زن و مرد در هنگام سكس مشغول عشق بازي باشند به دليل اينكه رضايت جنسي هر دو طرف ايجاد ميشود ، زود انزالي به طور كلي برطرف ميشود )

۵ – درمان هاي سنتي و گياهي : دمكرده گل شقايق و دارچين و همچنين سياه دانه و بخته سنجد در روغن زيتون باعث دير انزالي يا به اصطلاح سفتي كمر ميشود ، همچنين ماليدن حنا هم در بعضي از متون قديمي آمده شده  ( صحت علمي روشهاي فوق تاييد نشده و بيشتر تجربي اند ! تا علمي ! )

جمع بندي و نتيجه گيري :

زود انزالي در اصل مشكل يا بيماري محسوب نميشود و ميتوان گفت كه اين وسواس فكري افراد و اضطراب آنها از داشتن يك رابطه با كيفيت است كه منجر بروز اين امر ميشود ، لذا كاهش اضطراب و حفظ آرامش در كنار كنترل بدن و احساسات با تمرين بيشتر بهترين راه كار براي پيشگيري و درمان اين مشكل اند و از همه بهتر و مهمتر اضافه كردن عشق بازي به رابطه جنسي است كه اگر با حركاتي چون نوازش + تحريك سينه ، لاله گوش و كليتوريس ( چوچوله ) + استفاده از كلمات عاشقانه در هنگام سكس ، همراه شوند ديگر معنايي به عنوان زود انزالي و عدم رضايت جنسي بين زوجين معني پيدا نميكند .

در پايان جا دارد به چند حديث كه در مورد زود انزالي روايت شده اند اشاره و درنهايت اطاله كلام كنم :

حضرت محمد ( ص ) ميفرمايند : « چون كسي خواهد كه با زن خود جماع كند به روش مرغان به نزد او نرود ، بلكه اول با او دستبازي و خوش طبعي كند و بعد از آن جماع كند »

تفسير حديث : حضرت (ص ) فرموده اند كه همان اول كار فوري نرويد سراغ دخول ، بلكه با نوازش كردن و تحريك لمسي و زباني همسرتان را براي دخول آماده كنيد و بعد به انجام مقاربت بپردازيد . ( اگر فقط همين حديث را اجرا كنيد و سر لوحه زندگي سكسي تان بكنيد به عالم و آدم قسم كه ديگر مشكلي به نام عدم رضايت جنسي ، تكراري شدن براي همديگر و زود انزالي دچار نمي شويد ! حال برويد و بگوييد كه اسلام ديني است خرافي و با مقتضيات زمان هماهنگ نيست ! )

حضرت علي ( ع ) ميفرمايند : « هركسي كه ميخواهد با زن خود نزديكي كند ، تعجيل نكند كه زنان را كارها ميباشد »

تفسير حديث : حضرت به مانند پيامبر بزرگوار اسلام تاكيد دارند كه عجله در سكس نادرست است و بهتر است قبل از انجام عمل دخول با عشق بازي همسر را براي انجام اين كار آماده كرد ، اين را علم روز دنيا هم ثابت كرده كه اگر سكسي اين چنين شروع و خاتمه يابد به دليل ارضاء شدن زن و ايچاد مهرو عطوفت بين زوجين ، موجبات پايداري زندگي زناشويي فراهم ميشود .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:19  توسط س.ا.بهاران  | 

بطور کلی دستگاه تناسلی زن از دو بخش تشکیل یافته است: دستگاه تناسلی خارجی: که بیشتر برای برقراری رابطه جنسی و سکس مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه تناسلی داخلی: که مسوول بارداری و پرورش جنین است.

 

فرج (Vulva ) ،بخش بيروني دستگاه توليد مثل ماده :

فَرج قسمت قابل رويت و يالي شکل اندام تناسلي زنانه است. در بالا و جلوي ان بخشي مثلثي شکل داراي بافتي نرم و پوششي از مو مي باشد که با ماهيچه معقدي که آن هم قابل رويت است در ارتباط می باشد. کار اين ماهيچه جدا کردن فَرج از معقد و نگاه داشتن عضله تناسلي در قسمت تحتاني شکم است.فَرج از دو لب بزرگ لبهای بزرگ فَرج تشکيل شده که کار آن پوشش و نگهداري از عضو هاي حساس اندام تناسلي زنانه است. دو لبان کوچک لبهای کوچک فَرج در زير لبهای بزرگ فَرج قرار دارند و از قسمت فوقاني به هم متصل شده و به شکل پوششي چوچوله را در بر ميگيرند. قسمت داخلي فَرج در ميان لبهای کوچک فَرج است.

1- چوچوله یا خروسه (Clitoris)

2-لبهای بزرگ فرج (Labia Major)

3-لبهای کوچک فرج(Labia Minor)

4-  پرده بکارت (Hymen)

 

لبهای بزرگ فَرج( Labia Major):

لبهای بزرگ فَرج ،لبهاي بزرگ دو لايه کلفت از بافت پوستي هستند که از قسمت فوقاني دستگاه تناسلي اغاز و تا معقد ادامه می يابند. قسمت خارجي اين لبها از پوست رنگي غدد چربي و البته پس از بلوغ از مو پوشيده مي شود. قسمتهاي داخلي نرم و بدون مو با چند غده چربي قرار دارند. زير اين لايه هاي پوستي اغلب بافتي از چربي چند رباط رشته هاي نرم ماهيچه اي عصب ها و رگهاي لنفاوي و خوني قرار دارند. لبهای بزرگ فَرج در حين دخول با بيضه هاي مرد در تماس قرار مي گيرد. غددي که در اين لبهاست عطري از خود تراوش مي کند که موجب تحريک در هر دو جنس مي شود. لبهای بزرگ فَرج مهبل را از آسيب مستقيم خارجي حفظ مي کند به عبارتي ديگر به نوعي سپر مهبل است. لبهای بزرگ فَرج همان خايه در مردان است اما به صورت دو نيم صفحه قرار گرفته است. اگر با دقت به لبهای کوچک فَرج نگاه کنيد و آن را با بافت پوستي خايه مقايسه کنيد متوجه مي شويد که از يک جنس هستند .

 

لبهای کوچک فَرج( Labia Minor)  :

لبهای کوچک فَرج در زير لبهای بزرگ فَرج قرار دارند و دو لايه نازک و نرم پوستي بدون مو هستند که حالت و شکل انها در زنها متفاوت است آن هم بر حسب بافت و رنگ از صورتي گرفته تا قهوه اي. اين لبها ممکن است صاف يا تو رفته باشند و با لبهای بزرگ فَرج پوشيده شده باشند يا خير. دقت کنيد که شکل بافت پوستي نرمي و سختي و رنگ اندام تناسلي زنانه  در بانوان و دوشيزگان متفاوت است. در داخل و ميان لبهای کوچک فَرج و در دو نيمه اندام تناسلي حبابهاي دهليزي وجود دارند. کار اين حبابها يا اسفنجها اين است که حين تحريک جنسي با جذب خون به داخل خود متورم شده و در طول اين جريان قطر لبهای کوچک فَرج را دو يا حتي سه برابر حجم آن در حالت عادي کند. معمولا زناني که لبهای کوچک فَرج در انها به وضوح پيداست داراي حساسيت جنسي بالاتري هستند .لبهای کوچک فَرج داراي کارکرد هاي زير مي باشد:

1-محفوظ نگهداشتن هر چه بيشتر اندامهاي داخلي اندام تناسلي.

2-افزايش حساسيت جنسي در حين اميزش به علت وجود رگهاي نسبتا بزرگ خوني و سررشته هاي عصبي.

لبهای کوچک فَرج به مراتب از تراکم بيشتري از رشته هاي عصبي نسبت به چتل برخوردار است از همين روست که نيز در اثر تحريکات جنسي شدت و حساسيت بيشتر و بالاتري نسبت به چتل از خود نشان مي دهد.

 

چوچوله یا خروسه (Clitoris  ) :

گاهي پيدا کردن چوچوله براي خود زن يا فردي که در حال اميزش با اوست مشکل است زيرا گاه کاملا در جوف لبهای بزرگ فَرج پوشيده شده و به اصطلاح در زير سقف ان مخفي است (البته در هر حال نوک ان تا حدي بيرون است). چوچوله در جريان تحريکات جنسي بزرگ مي شود و بافت آن از همان بافت عمامه چول مردان است. ضمنا فقط 4% از کل جسم چوچوله در خارج از بدن زن قرار دارد بنابراين نسبت به آلت مرد کوچکتر مي نمايد و داراي لوله مدور هم نيست و فقط به در آميزش لذت جنسی را بیشتر می کند و در هنگام تحریک زن پر از خون می شود و حالت سفتی به خود می گیرد.ضمنا هيچ عضو جنسي در مردان به حساسيت چوچوله وجود ندارد. چوچوله توسط کلاهکی (Clitoris hood) پوشیده می شود.

 

پرده بكارت(hymen):

پرده بكارت غشايي است كه تمام يا قسمتي ازدهانه مهبل را مي پوشاند. این پرده جزو لبهای بزرگ فرج می باشد. Hymen لغتي يوناني است به معناي پوست يا پرده كه از نام الهه ازدواج و عروسي يونانيان God Hymen وام گرفته شده است. از آنجا که پرده بکارت دقيقا در مدخل ورودی واژن قرار دارد، معمولا طی اولين مقاربت از بين می رود، حتی اگر مقاربت بطور کامل انجام نشده باشد. سقوط از ارتفاع، بلند کردن جسم سنگين، کوهنوردی،و موارد مشابه به هيچ عنوان نمی تواتنند باعث پارگی پرده بکارت شوند. در برخی از انواع پرده بکارت ممکن است پاره شدن اتفاق نیافتد.

 

محل عجان ، پرینه ، میان دوراه (Perineum)

ناحیه بین مقعد و فرج می باشد که در آن دو لب فرج به هم می رسند.  

 

 

دستگاه تناسلی داخلی زن

1- رحم (uterus)

2-  مهبل (Vagina )

3- تخمدانها (ovary)

 4-لوله های تخمک بر ( fallopian tube)

5 - گردن رحم (cervix)

 

مهبل (vagina):

مهبل مجرايي كاملا انعطاف پذير و عضلانيست كه طول ان از هشت تا دوازده سانتيمتر فرق ميكند و پهناي ان حدود دو و نيم سانت مي باشد. مهبل ظرفيت رشد طولي تا چندين سانتيمتر و پهنا تا دو برابر در هنگام تحريكات جنسي را داراست. ورودي مهبل در طي زايمان تا حد قابل ملاحظه اي گشاد مي شود و معمولا به پهنايي تا ده سانتيمتر نيز ميرسد. مهبل در دختران باكره تا حدي با پرده-بكارت(hymen) پوشيده شده است. وقتي يك زن ايستاده است  مهبل وي بصورت عمودي در راستاي بدنش قرار ندارد بلكه قسمت فوقاني ان به سمت پايين متمايل است. محل دقيق مهبل بين مثانه و راست روده است. ديواره مهبل با لايه هايي پوشيده شده و داراي غدد مترشحه نيست. غشا  داخلي مهبل فوق العاده به هورمونهاي تخمدان حساس مي باشد و سلولهاي سطحي ان خيلي ناپايدار هستند. با مطالعه بر روي اين سلولها ميتوان به سرطان ”دهانه-رحم“ و همچنين سرطان مهبل پي برد. با توجه به سن و دوره ماهيانه ساختار مخاطي غشاء داخلي تغيير ميكند. اين مخاط در يك زن بالغ به صورت مايعي سفيد و لزج است كه شامل باكتريهاست و البته سبب رطوبت و لزاجت مهبل مي شود. اين مايع با اسيدي نگه داشتن اين محل در حفظ و نگهداري مهبل از ميكروبها نقشي عمده دارد و دليل اين امر نيز اسيد لاكتيك از خانوادهء همان اسيدي كه در ماست نيز هست موجود در ان است.در طي اميزش جنسي چل مرد وارد مهبل مي شود تا اسپرم و مني (semen)خود را در ان تزريق كند. در طي زايمان اندازه مهبل براي بيرون امدن جنين و جفت ان از پنج تا شش برابر گشادتر مي شود. 

 

رحم (uterus) :

یک عضو ماهیچه ای به شکل گلابی می باشد که درون لگن در بالای مثانه و جلوی راست روده ( رکتوم) واقع شده است.اندازه طبیعی آن حدود 8در5 سانتیمتر است. ارتفاع ان شش تا هشت سانتيمتر و پهناي ان سه تا چهار سانتيمتر است اما در طي حاملگي رحم تغييرات زيادي را متحمل مي شود مثلا در نه ماهگي ارتفاع ان به سي سانتيمتر ميرسد. رحم در اين وضع در انتهاي مهبل قرار گرفته و تقريبا به سمت مثانه متمايل و بدان متكي مي شود. در طول عادت-ماهيانه نيز رحم محل خود را به راحتي تغيير مي دهد. ”رباطهاي نرم“ تا حدي به رحم انعطاف پذيري ميدهند و در همان حال ان را معلق نگه ميدارند. در هر طرف انتهايي رحم ”لوله هاي فالوپ“ وجود دارند. عضله رحمي با مخاطي به نام ”اندومتريم“ پوشيده شده است. اين مخاطها كه حاوي رگهاي خوني و غدد مترشحه مي باشند همچنين دريافت كننده ”تخم“ نيز هستند و البته با توجه به سن و دوره-ماهيانه هر شخص تغييرات مهمي در بافت آنها رخ مي دهد. وقتي تخمك بارور نشود اين مخاط بعلاوه تخمك از رحم خارج ميشوند. رحم با گردنه ان كه قسمتي سفت و محكم (حدودا سه سانت) مي باشد بسته مي شود. شما ميتوانيد اين قسمت را با انگشت خود در انتهاي مهبل حس كنيد. مجرايي ظريف از بين قيف-رحم ميگذرد و بدين ترتيب رحم به مهبل مرتبط مي شود. از طريق همين مجراست كه خون-قاعدگي بيرون مي آيد يا اسپرمها نير وارد رحم شده و به سمت لوله هاي فالوپ به قصد باروري تخمك مي روند. گردنه-رحم در وسط خود مجراي كوچكي دارد اين مجرا در زناني كه هنوز بچه دار نشده اند كوچكتر از كساني است كه زايمان داشته اند.

رحم اصلا يك عضله است انهم با نقشي بسيار مهم در تمام مراحل توليد مثل از ورود اسپرم به مهبل و سپس خود گرفته تا تكامل جنين و شكل پذيري جفت ان و انقباضات رحمي كه منجر به تولد نوزاد مي شود.

 

لوله های تخمک بر (fallopian tube):

لوله هايي انعطاف پذيرند با درازاي تقريبي ده تا دوازده سانتيمتر كه قطر داخلي انها كمي بيشتر از قطر يك تار موست. اين لوله ها از انتهاي بالايي رحم شروع و تا تخمدانها كه به صورت منگوله هاي متحركي هستند ادامه می يابند.

لوله هاي فالوپ تخمك را با محاطي ان از مقصدش تا رحم در برميگيرند. همچنين اين لوله ها مسيري مناسب براي عبور اسپرم به محل باروري تحصيل اطمينان از صلابت و قدرت باروري اسپرم و بالاخره حمل نطفه به سمت رحم هستند.

 

تخمدان (ovary) :

”تخمدانها“ دو غده به اندازه دو بادام بزرگند كه حدود چهار سانتيمتر بلندي و دو و نيم سانتيمتر پهنا دارند. اين غدد از دو طرف توسط رباطي نازك به رحم متصل مي باشند. و رباطي ديگر اين غدد را به لوله هاي فالوپ متصل ميكند. يك دختر در هنگام تولد حدود 700000 تا 2000000 تخمك دارد كه بيشتر انها در طي بچگي از بين مي روند و به 300000 تا 400000 تا كاهش مي يابد كه بالاخره فقط حدود 300 تا 400 تخم به دورهء بلوغ ميرسند. اين امر نزديك به سي سال (دوره باروري يك زن به طور متوسط) و حدودا سيزده بار در سال يعني با فاصله هاي 28 روزه ادامه دارد تا اينكه تمام تخمكها به اتمام مي رسند و زن وارد دوره يائسگي مي گردد. در نتيجه فعاليت تخمدانها نامحدود نيست همانطور كه مي بينيد شروع اين فعاليت بلوغ و پايان ان يائسگي است. تخمكها در يك نوع مجتمع سلولي محصور هستند كه پس از طي يك دوره اي در اثر هورمونهايي كه از غده هيپوفيز ترشح ميشوند به رشد خود مي رسند. نام اين مجتمع ها ”فوليكول“ است كه يك بار در هر 28 روز بالغ و باز شده يك تخمك رها ميكند.

 

نقطه جی G – SPOT (Grafenberg stimulation)

نقطه جی داخل مهبل،تقریبا دو سوم راه واقع شده است . برای یک زن یا دختر کمی مشکل است که با انگشت خودش به این مرکز برسد و بهترین کار این است که شریک جنسی با انگشت یا آلت تناسلی خود تحریک نقطه جی را انجام دهد. تحریک این مرکز به ارگاسم ( اوج لذت جنسی) در اکثر زنان منجر می شود. به طوری که در بعضی زنان مایعی ترشح می شود.  Grafenberg نام دکتر Ernst Gräfenberg (1881-1957) می باشد که این نقطه را کشف کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:18  توسط س.ا.بهاران  | 

از یه ترکه می پرسن که برای بستن یک لامپ به چند نفر ترک احتیاج داری؟ می گه 3 نفر می گن چرا 3 نفر ؟ میگه: یه نفر میره بالا نردبون لامپ رو بگیره .. دو نفر هم از پایین، نردبون رو بچرخوونند

 

خيلي ها مترسک رو دوست ندارن چون پرنده ها رو مي ترسونن.ولي من دوستش دارم چون تنهايي رو درک ميکنه

 

خداوند منو گرسنه ديد پيتزا داد
خداوند منو تشنه ديد پپسي داد.
خداوند منو در تاريكي ديد نور داد
خداوند منو بي مشكل ديد تو رو به من داد

 

دخترا به پنج گروه اصلي تقسيم ميشن :
 ‌گروه اول دخترائي هستند كه پسرا رو بدبخت ميكنن!
 گروه دوم دخترائي هستند كه اشك پسرا رو در ميارن!
 گروه سوم دخترائي هستند كه جوون پسرا رو به لبشون ميرسونن!
 گروه چهارم دخترائي هستند كه كاري ميكنن پسرا روزي 18 بار‌آرزوي مرگ كنن!
 گروه 5 دخترائي هستند كه به اشتباه فكر ميكنن جزو هيچكدوم از گروههاي بالا نيستن

 

به يه خره ميگن چرا گوشات درازه ميگه هر خوشكلي يه نقصي داره

 

تركه از آسمون خراش ميفته پايين مردم دورش جمع ميشن ميگن چي شده تركه ميگه :هيچي بابا پوزه آسانسورمونو زدم

 

اصفهانيه ميخواسته عكس بگيره ميره اتوبان تهران كرج با سرعت بالاي 120 شروع ميكنه به دويدن

 

يه بار يه خيارو خيارشورباهم ميرفتند يه نفر از خياره ميپرسه اين كيه باها ت ميگه خواهرمه ترشيده

 

لره ميره سوپر ماركت ميگه يه مايع ظرفشويي خوب بدين ..... صاحب مغازه ميگه : گلي خوبه؟ لره ميگه: مرسي سلام ميرسونه

 

يك روز انگشت با دماغ دعوا مي كنند دماغه به انگشته ميگه اگه از اين به بعد بهت جنس دادم

 

وقتي مياي قشنگترين پيرهنتو تنت كن... وقتي ميري باز دوباره پيرهنتو تنت كن

 

تركه زنش رو ميبره سونوگرافي ، بهش ميگن بچت پسره . مي گه : ااا ... تورو قرآن اسمش چيه؟

 

به تركه ميگن:پشتت خاكيه تركه ميگه: پس چي ميخواستي آسفالت باشه

 

پليس راهنماييي جلو تركه رو ميگيره ميگه: كارت ماشين گواهينامه معاينه فني بيمه ... تركه ميگه : چيكار كنم ؟ جمله بسازم؟

 

بوش بعد از مسلمان شدن به احمدي نژاد گفت انرژي هسته‌اي رو ولش؛ اين صيغه كه ميگن چيه؟

 

2دليل پيشرفت نكردن فوتبال خانوم ها : 1) عمرا 11 تا خانوم توي زمين مث هم لباس بپوشن 2) عمرا توي بازي بعدي هم همون لباسا رو دوباره بپوشن !

 

يک قطره اشک مى اندازم تو دريا
- تا زمانى كه پيداش كنى دوستت دارم.
- اگه پيدا كردي اون وقت تو رو فراموش مي كنم

 

هر وقت تنها شدي ستاره هارو بشمار. اگه كم اومد قطره هاي بارونو بشمار. اگه بند اومد رو رفاقت من حساب كن که نه كم مياد، نه بند مياد!

 

۳ تا گل هستند که خیلی با ارزشن:
۱-گل رز سرخ که مظهر عشقه
۲-گل شقایق که دلش مثل خونه
۳-گلی که داره این SMS را می خونه

 

برای مردن افتادن از ارتفاع لازم نیست، کافیه از چشم تو بیافتم.

 

دیروز روز جهانی آوارگان بود. توقع داشتم یه تبریک خشک و خالی بهم می گفتی که یه عمره آوارتم.

 

تسخير يک کشور بزرگ از تسخير قلب کوچک يک زن آسانتر است (ناپلئون بناپارت)

 

لذت داشتن یه دوست خوب توی یه دنیای بد، مثل خوردن یه فنجون قهوه گرم زیر برفه. درسته که هوا رو گرم نمی کنه، ولی آدمو دلگرم می کنه.

 

'__/ΓΠ\__

'-O----O-' >-->¤
نگی به یادم نبودی... ببین تو فکرت بودم، ماشین زد بهم مُردم!

 

حیف نون به پسرش شک می کنه، بهش می گه: ها کن ببینم. پسرش ها می کنه. حیف نون می زنه تو گوشش می گه: کره خر! دختر بازی می کنی؟

 

به حیف نون ميگن اگه سردت باشه جه كار مي كني؟ ميگه نزديك بخاري مي نشينم. ميگن اگه خيلي سردت باشه چه كار مي كني؟ ميگه به بخاري مي چسبم. ميگن اگه خيلي خيلي سردت باشه چكار مي كني؟ ميگه معلومه ديگه! بخاري رو روشن مي كنم!

 

یک مهندس مکانیک با یک مهندس کشاورزی ازدواج می کنه. بچشون تراکتور می شه!

 

مي دوني چيني ها به دوقلو چي ميگن؟ اين چون اون، اون چون اين!

 

اگه گفتی Love is Your Face یعنی چی؟
یعنی جمالتو عشقه!

 

مي دوني نصف النهار چيه؟ شامي است كه از نهار باقي مانده.

 

به حیف نون ميگن شنيديم آدم شدي! حیف نون ميگه: نامردا شايعه كردن!

 

حیف نون دکتر می شه، به مریضش قرص می ده می گه: یکی قبل از خواب بخور، یکی قبل از بیدار شدن!

 

گوسفنده مشما مي خوره، شير پاكتي توليد مي كنه!

 

آبشار رژیم می گیره، تف می شه!

 

اصفهانیه به بچه اش میگه: اگه همه نمره هات بیست بشه می برمت پارک تا بستنی خوردن بچه های دیگرو ببینی

 

حیف نون ميره خواستگاری. ازش می پرسن چه كاره ای؟ روش نميشه بگه قصاب، ميگه لوازم يدكي گوسفند دارم!

 

عروس وارد يك مجلس می شه،
مادرشوهر مي گه: صلی علي محمد ... دشمن جونم اومد.
عروس مي گه: عقرب زير قالي ... خواستي پسر نياري!

 

دوست داشتن را بايد از دختر بچه ها ياد گرفت. آنها در مقابل محبتي كه به عروسك خود مي كنند از او انتظار محبت متقابلي ندارند آنها بدون هيچ توقعي عروسكشان را دوست دارند و دوست داشتن واقعي يعني همين

 

پاييز از زمستون غمگين تره چون بهار و نديده، ولي من از پاييز غمگين ترم ، چون خيلي وقته تو رو نديدم

 

چه ساده با گریستن خویش زاده میشویم و چه ساده با گریستن دیگران از دنیا میرویم و در میان این دو سادگی معنایی میسازیم به نام زندگي

 

در جهان تنها دو گروه از مردم هستند که هرگز تغيير نمیيابند؛ برترين خردمندان و پستترين بیخردان

 

رشتيه ميره قزوين، قزوينيا دنبالش ميكنن كه ترتيبشو بدن. رشتيه از اين كوچه به اون كوچه فرار ميكنه تا ميرسه به يه بن بست. با خودش ميگه حالا چه گهي بخورم؟! كه يه دفعه ياد سريال امام علي ميفته، ميگه: ها! منم مثل عمر و عاص لخت ميشم و نجات پيدا ميكنم. سريع لخت ميشه و قزوينيا هم كه همينو ميخواستن ميگيرن ....! رشتيه با بدبختي بلند ميشه با آه و ناله ميگه: آي! پدر سوخته اين صدا و سيما اونقدر سانسور مي كنه كه آدم نمي فهمه آخر فيلم چي ميشه

 

دعاي پاس کردن درس: الهي ادرکني پاسا ترمي به نمرتي دهي و دوازدهي و حفظا من مشروطي و فلجا استادي و لغوا امتحاني بحق برفا و آلودگي جوا

 

در شب تاريک گر نتواني شوي خورشيد لااقل مهتاب باش گر نتواني شوي مهتاب لااقل آن کرم شب تاب باش

 

روابط عمومي ناجا اعلام کرد بدنبال انباشته شدن بيش از حد چکمه هاي جمع آوري شده از پاهاي داف هاي محترم ، گشت ارشاد از فردا به مدت يک هفته فروش ويژه ي زمستانه ي چکمه را در جاي جاي اين مرزو بوم آغاز خواهد کرد .

 

به چشمي اعتماد کن که به جاي صورت به سيرت تو مي نگرد ، به دلي دل بسپار که جاي خالي برايت داشته باشد و دستي را بپذير که باز شدن را بهتر از مشت شدن بلد است

 

تركه ميخواسته يك كبريت سوخته رو روشن كنه،هرچي ميزده كبريت مادرمرده روشن نميشده. رفيقش بهش ميگه: بابا خوب شايد كبريتش خرابه! تركه ميگه: نه بابا، همين پنج دقيقه پيش روشن شد

 

آموزش زبون مشهدي : يک فعل 4 منظوره در لهجه مشهدي : 1-موبوروم ؛ من برم . 2- موبوروم ؛ ميبوررم (يهني قيچي کردن). 3- موبوروم ؛ ميبرم. 4- موبوروم ؛ من برنده ميشم

 

به معتاده میگن فرق تو با ورزشکارها چیه؟ میگه اونا تکنیکی کار میکنن ما پیکنیکی

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:17  توسط س.ا.بهاران  | 

 

زندگی روزمره و پر استرس سبب می‌شود تا زمان کمتری را صرف مراقبت از پوست خود نمایید، در نتیجه پوست شما بتدریج نازکتر شده و چین و چروکهای ریز پدیدار و بالاخره مویرگهای پوستی کاهش یافته و سبب شکنندگی و رنگ‌پریدگی پوست شما میگردد.

مراقبت صحیح از پوست، می‌تواند از این اتفاقات پیشگیری نموده و یا این روند را به تاخیر بیاندازد. سعی کنید تا با عاداتی مهم و ساده پوستی سالم و شاداب را در طی سالهای طولانی داشته‌باشید:

1-  پوست خودرا در برابر نور خورشید محافظت نمایید :

یکی ازمهمترین روشهای حفظ سلامت پوست، مراقبت دربرابر نور خورشید است در واقع اشعه ماوراء بنفش عامل ایجاد بسیاری از مشکلات پوستی مانند چین وچروک، ‌کک ومک، ‌خشکی و ضخیم‌شدن پوست و سرطانهای پوست میگردد لذا برای مراقبت بیشتر و بهتر موارد ذیل توصیه میگردد.

* سعی کنید در ساعاتی از روز که حداکثر تابش وجود دارد به بیرون از منزل نروید ( از ساعت 10 صبح الی 4 بعداز ظهر)

* از محافظ‌ها مانند کلاه، ‌دستکش و عینک استفاده نمایید، همچنین از لباسهای نخی با آستینهای بلند و شلوار به جای شلوارک استفاده نمایید.

* استفاده از ضد آفتاب‌ها :

20 تا 30 دقیقه قبل از خروج از منزل از ضد آفتابی با درجه محافظتی بیش از 15 استفاده نمایید و هر دو ساعت یکبار و هر بار که عرق زیادی میکنید و یا بعد از شنا آنرا تجدید نمایید.

2- سیگار نکشید :

فرایند پیری پوست در افرادی که سیگار میکشند بسیار سریعتر است به نحوی که تغییرات پوستی در افراد جوان بعد از 10 سال نمایان میگردد. سیگار سبب باریکی و کاهش خونرسانی در عروق سطحی و همچنین سبب کاهش اکسیژن و مواد غذایی پوست مانند ویتامینA  میگردد که در نهایت الاستیسیتی و کلاژن‌های پوستی را تخریب مینماید لذا چین و چروک خیلی زودتر نمایان میگردد.

3- پوست خود را با ملایمت تمیز کنید:

تمیزی پوست یکی از مهمترین نکات در حفظ سلامت و مراقبت پوستی است :

* برای شستشو از آب ملایم استفاده نمایید آب داغ و حمام طولانی (بیش از 15 دقیقه ) برای پوست مناسب نیست.

* از شستشو با صابونهای قوی خودداری نمایید، ‌در صورت تمایل به شستشو از صابون‌هایی مانند صابون بچه، ‌DOVE، ‌ستافیل و...استفاده کنید

*  از استفاده از موادی که حاوی عطر یا رنگ خاصی دارد پرهیز نمایید چرا که سبب ایجاد حساسیت و قرمزی در پوست میگردد(به خصوص افرادی که پوستی حساس دارند)

*  آرایشهای صورت خود را با پنبه و یا دستمالهایی نرم به همراه اوسرین و ژلهای مخصوص پاک کنید.

* صورت خود را با آرامی ‌خشک کنید و بلافاصله از کرم و یا نرم کننده استفاده نمایید.

 4- استفاده مکرر از نرم کننده‌ها

نرم کننده‌ها کمک میکنند تا پوست لطافت و تازه‌گی خود را داشته‌باشد، همچنین با پوشاندن سطح پوست سبب میگردد تا از تبخیر آب جلوگیری نموده و خشک شدن پوست با تا خیر صورت پذیرد.

بهترین نرم کننده برای پوست شما بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله نوع پوست، ‌سن و شرایط خاص دیگر مانند جوشها و.....لذا بهترین روشی که می‌توان نوع پوست خود را تشخیص دهید این است که اگر 20 دقیقه پس از حمام پوست شما حالت خشکی به همراه کشیدگی پدیدارشد پس حتما به نرم کننده نیاز دارید.

سعی کنید از نرم کننده‌ای استفاده کنید که حداقل  SPF=15  داشته باشد، ‌تا در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید شما را حفظ نماید. اگر پوست شما حساس است از محصولاتی استفاده نمایید که از رنگ و بوی کمتری در آن استفاده شده باشد.

و اگر پوست شما خیلی خشک است از روغنهایی مثل روغن بچه استفاده نموده و اگر برعکس پوست شما خیلی چرب است نیازی نیست از حتی نرم کننده استفاده نمایید.

5- با دقت ومراقبت کافی موهای صورت خود رابتراشید :

                                                                 

* قبل از اپیلاسیون با حوله گرم و مرطوب صورت خود را مرطوب نمایید، ‌یا بعد از حمام اپیلاسیون کنید.

* هرگز صورت خود را خشک اپیلاسیون نکنید و حتماً از ژلها و یا لوسیون‌های مخصوص استفاده کنید.

* از تیغ‌های تیز استفاده کنید و اگر از دستگاه استفاده میکنید از تماس بسیار نزدیک با پوست خودداری نمایید.

* همیشه درجهت موها بتراشید نه در خلاف جهت

*  بعد از اپیلاسیون هم با آب گرم صورت خود را آبکشی کنید.

*  اگر صورت شما دچار سوزش شده هرگز از لوسیون‌های حاوی الکل استفاده نکنید گرچه صورت شما را خنک میکند ولی سبب سوزش و قرمزی بیشتر پوست می‌گردد.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:16  توسط س.ا.بهاران  | 

1 - به طور متداول يك سكس خوب 15 دقيقه طول مي‌كشد كه ده دقيقه‌ي آن مربوط به عشق بازي است و پنج دقيقه مربوط به اينتركورس•

 2 -انسان تنها موجود اين كره‌ي خاكي نيست كه سكس را براي لذت انجام مي‌دهد. دولفين‌ها و نيز شامپانزه‌ها گاهي اوقات سكس را فقط براي لذتِ آن انجام مي‌دهند نه به قصد توليد مثل •

 3 - 11 درصد مردها با مشكل بلند نشدن آلت مواجه هستند در حالي كه 25 درصد آن‌ها عكس اين مشكل را دارند يعني انزال زودرس •

 4 - در يك محيط گرم ارگاسم زودتر اتفاق مي‌افتد •

 5 - احتمال حامله شدن براي زني كه به ارگاسم مي‌رسد خيلي بالاتر است چون در اين حالت اسپرم راحت‌تر خود را به رحم مي‌رساند •

 6 - همجنس بازي فقط مختص انسان نيست، خفاش ِ نر بيشترين ميزان همجنس بازي را در ميان پستانداران دارد •

7 - الان كه داريد اين مطلب را مي‌خوانيد 4000 نفر در دنيا سرگرم سكس هستند. در هر روز 400 ميليون نفر در دنيا! •

 8 - سكس تسكين دهنده‌ي بسيار خوبي براي سردرد است. اگر سردرد داريد، سكس درمان خوبي است! •

 9 - در سن 70 سالگي هفتاد و سه درصد مردان هچنان براي سكس قوي هستند و 30 درصد زنان بالاي 80 سال همچنان سكس دارند! •

 10 - 70 درصد زن‌ها ترجيح مي‌دهند شكلات بخورند تا اين كه سكس داشته باشند!

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:12  توسط س.ا.بهاران  | 

20 تحریک کننده جنسی زنان :

این مردان تحریک کننده، زنان را از موجوداتی ترسو و متنفر از سکس به قهرمانان داستانهای عشقی تبدیل میکنند، آیا دوست دارید همسرتان را به یکی از این قهرمانان تبدیل کنید ؟ اگه دوست دارید سعی کنید جزء این 20 مرد باشید تا ببینید که هیچ زنی توان رد کردن و پس زدن جنسی شما را ندارد !!!

1- مردهایی که به آرامی و با ملایمت عشق ورزی میکنند ( آقایونی که به سرعت میروند سراغ شورت خانمشان و عمل دخول را شروع میکنند و فوری و باعجله میخواهند کار را تمام کنند به این نکته دقت کنند که اگر شعله های جنسی خانمشان را به آرامی روشن کنند این شعله ها تا مدت بیشتری روشن خواهند ماند. )

2-  مردهایی که در بستر نیز با همسرشان صحبت میکنند ( آقایونی که نمیخواهند احساساتشان را با کلمات عاشقانه در حین سکس بیان کنند، به این نکته دقت کنند که بیان احساسات عاشقانه در قبل، هنگام و بعد از سکس به زن احساس محبوبیت و امنیت میدهد، احساسی که همسرتان را به وزیری محبوب در دربار شما تبدیل خواهد کرد. ) 

3- مردهایی که در بوسیدن مهارت دارند ( هر بوسه  عاشقانه که بر لبان همسرتان میزنید میتواند به مانند پیامی پرقدرت بر قلب همسرتان فرود می آید و اورا شعله ور سازد، این جمله را هرگز فراموش نکنید! )

4- مردهایی که با چشمان خود به همسرشان نشان میدهند اورا دوست دارند و به او عشق می ورزند ( این را بدانید که ارتباط چشمی بین دو نفر نیرومند ترین و موثرترین ارتباطات است که پیامدش فعال شدن چرخه های دیگر بدن هر دو طرف است، پس با نگاهی عاشقانه به همسرتان احساس محبوبیت بدهید و از مزایای این ارتباط لذت ببرید. )

5- مردهایی که لباس های همسرشان را به آرامی در می آوردند ( قابل توجه آقایونی که تا شهوتی میشوند فوری و با عجله شروع میکنند به کندن لباسهای خانمشون و حتی گاهی تمایل دارن که معشوقشون لخت کرده روی تخت آماده و منتظر خوابیده باشه ! رفقا این را برای بار آخر میگوم، زنان در پروسه جنسی شان نیاز به آمادگی دارند و این کار میتواند یکی از آمادگیهای لازم را به آنها بدهد . )

6- مردهایی که در تحریک کردن همسرشان به وسیله لمس کردن مهارت دارند ( زنها در پروسه آمادگی برای سکس نیاز دارند که با نوازش و لمس آرام، آماده دخول و عملیات جنسی شوند، این نکته را هم به داشته هایتان اضافه کنید. )

7- مردهایی که با موهای همسرشان بازی میکنند ( فکر نمیکنم هیچ زنی در دنیا وجود داشته باشد که درهنگام معاشقه از چنگ زدن دستهای معشوقش در موهای سرش لذت نبرد ! )

8- مردهایی که از معاشقه سکسی با همسرشان لذت میبرند ( خیلی ساده است هنگامی که معاشقه بکنید و احساساتتان را به بیرون تراوش کنید این خود مهمترین جذب کننده برای همسرتان است. )

9- مردهایی که عشق خود را در بیرون از اتاق خواب نیز به همسرشان نشان می دهند و او را به احساس و باور محبوبیت وادار می کنند ( یک «دوستت دارم» ، یک شاخه گل ، یک اس ام اس عاشقانه و یک تک زنگ نیم روزی که به همسرتان احساس محبوبیت بدهد ، میتواند در شب هنگام به طوفانی عشقی تبدیل شود، باور نمیکنید، فردا صبح امتحان کنید ! )

10- مردانی که می دانند چگونه بدن زنانه و موئث همسرشان را ارضاء کنند.

11- مردهایی که میدانند چگونه همسرشان را به لحاظ جنسی فریبا و دلنشین کنند.

12- مردهایی که پیش از عشق ورزی خود را به لحاظ فیزیکی و جسمانی آماده میکنند. ( کارهایی ماننده خوشبو کردن دهان، ازاله موهای زائد، عطر زدن و دوش گرفتن و … میتوانند برای آماده کردن جسمی شما موثر باشند. )

13- مردهایی که به همسرشان احساس زیبا بودن می دهند. (اینجا یک راز را بهتون میگم ، هنگامی که یک زن احساس بکند که برای شما زیبا است ، مثله توپ میترکه ! ازمن گفتن )

14- مردهایی که از ماساژ دادن به همسر خود لذت میبرند. ( زبان عشق لمس کردن است، دستهای شما زایده هایی فیزیکی نیستند بلکه فرستده هایی قوی اند که نیروی جنسی شما را منتقل میکنند، با نوازشی عاشقانه معنای واقعی این جمله را درک کنید. )

15- مردهایی که عاشق در آغوش گرفتن همسرشان هستند.

16- مردهایی که دستهای همسر خود را در دست میگیرند و آن را نوازش میکنند.

17- مردهایی که پس از گذشت سالیان همچنان مانند روزهای اول آشنایی شان با همسر خود رفتار میکنند. ( آهان این نکته ماله کهنه کاراست، رفقا با تجربه دقت کنند که اگه اجازه ندهید همسرتان برایتان عادی شود و نگاهتان همان نگاه اول باشد، این طوفان عشقی تبدیل به امواجی پایدار خواهد شد که ضامن پایداری رابطه تان در تمام زندگی باقی مانده خواهد شد. )

18- مردهایی که به همسرشان نشان میدهند که او تنها زن زندگی آنهاست و به او احساس و باور «خاص بودن» میدهند.

19- مردهایی که همسرشان را دوست دارند و به او عشق میورزند.

20- مردهایی که چنین باور دارند عشق همسرشان تحمل تمامی سختی های زندگی را برای آنها سهل و آسان و حتی ارزشمند میکند.

 

مطالب بر گرفته شده از وب سایت تنظیم خانواده می باشد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:11  توسط س.ا.بهاران  | 

انزال چیست؟

انزال زود رس چیست؟

انـزال زود رس بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک  کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد. ایـن مسئـلـه مـی تـواند بـاعث نارضایتی جـنسـی در هـر دو طــرف شـده و اضـطـراب نـاشـی از ایـن مشـکـل را بیشـتـر کنـد. انـزال زود رس یکی از متداول ترین نـارسایی های جنسی در مردان می باشد و ممکن است برای هر مردی در بعضی مراحل زندگی رخ دهد.

 

عوامل
اکثر موارد انزال زود رس فاقد عامل یا دلیل خاص است. با بالاتر رفتن تجربه ی جنسی و سن، مردها یاد می گیرند که ارگاسم خود را به تاخیر بیندازند. انزال زود رس ممکن است با یک شریک جنسی جدید و در موقعیت های خاص اتفاق بیفتد، یا اینکه مدت زمانی طولانی باشد که فرد ارگاسم نشده باشد. عوامل روانی مثل اضطراب، احساس گناه، یا افسردگی نیز ممکن است منجر به انزال زودرس شوند. از آنجا که مصرف مشروبات الکلی، ارگاسم را به تاخیر میندازد، قطع مصرف این نوشیدنی ها قبل از برقراری رابطه ی جنسی نقش مهمی در این مشکل خواهد داشت. در برخی موارد، انزال زودرس ممکن است به خاطر عوامل پزشکی مثل مشکلات هورمونی، آسیب های جسمی و یا عوارض جانبی بعضی داروها باشد.

 

علائم
نشانه ی اصلی انزال زودرس، انزالی غیر قابل کنترل است که قبل از نزدیکی و انجام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسیار کمی پس از آن اتفاق بیفتد. این انزال با میزان تحریک  کم و خلاف میل فرد انجام گیرد.

 

روش تشخیص

متخصص و پزشک مربوطه سابقه ی جنسی و پزشکی شما را بررسی خواهد کرد و آزمایشات کلی را انجام خواهد داد. ممکن است پزشک بخواهد با همسر شما نیز صحبت کند، چون انزال زود رس ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. پزشک مربوطه آزمایشات لازم را انجام می دهد تا مشکلات پزشکی فرد را بررسی کند

 

معاشقه راهی برای رفع انزال

اون مردي در سكس موفق هست كه همه مقدمات مثل نوازش و .... را راعايت كند تا زمان زمان انزال به ارگاسم زن نزديك باشد. سكس بعضي افراد 1 ساالي 2 ساعت طول ميكشه ولي ازاين يكي دو ساعت فقط 30 ثانيه به دخول مرد ميرسه. اينجاست كه ديگه چيزي به اسم زود انزالي وجود نداره و زن هم راضيه. بعضي تا سكس را شروع ميكنند ميرند سراغ اصل كار و رو هم رفته 10 دقيقه هم طول نميكشه . خوب معلومه كه با 10 دقيقه زن ارضاء نميشه. شما ميتوانيد با نوازش -سكس دهاني و ... زن را به ارگاسم برسونيد. اين كارها نه تنها حرارت آلت تناسلي را پايين مياره(منظورم از حرارت هيجان است) بلكه اگه باز هم زود انزال بشه زن ناراضي نيست.چون ارضاء شده.

 

آقايان عزيز بهتر است که ياد بگيرند که قرار نيست هر زمان که آلتشان احساس آمادگي کرد رابطه جنسي براي آنان فراهم و مهيا باشد! قرار نيست که از سر کار خسته و کوفته به خانه بيايد و شب هنگام هوس کنيد که رابطه هم داشته باشيد! صبح هم که بايد برويد سر کار !! اين شيوه ارتباطات براي مردان خود راه ديگري براي تعليم زود انزالي است . خانمها بايد بدانند که اين رابطه زماني که قرار است شکل بگيرد بايد تمام افکارشان را از هر بدبختي يا نگراني يا هر چيز ديگري براي مدتي خالي کنند. بايد بدانند که اين زمان براي آنهاست و به اصطلاح تايم اوت از زندگي نيست! از همه مهمتر اين شيوه به حدي هم زن و هم مرد را خسته خواهد کرد که توان براي فعاليت مازاد را براي آنان نخواهد گذاشت . در نتيجه بايد از اين به بعد شبي را براي شب مورد نظر از قبل مشخص کنند. اين مسئله اين خوبي را دارد که اولاٌ از قبل طرفين آمادگي اين شب را دارند و مي توانند خود را مهيا کنند. ( لباس مهماني بپوشند و خود را تميز کنند و شام عاشقانه اي را در کنار همسر و حتي بچه ها داشته باشند و تغييراتي که مي توان به آن فکر کرد و هر سري با انجام آن تجربه شيرين تري داشت ) از طرف ديگر اين روش نمي گذارد که تنور روابط عاشقانه و جنسي به سمت مکانيکي شدن پيش برود . در روزهاي ديگر معاشقه زمان طبيعي خود را طي خواهد کرد و صرفاٌ معاشقه هاي عاشقانه خواهد بود و نه رابطه ( گرچه اين پروسجر چنان نفسي را از طرفين خواهد گرفت که مطمئناٌ فقط منتظر شب جشن خواهند بود و در طول روزهاي ديگر به بالاتر از معاشقه کشيده نخواهند شد ) . فايده ديگر اين است که در طول روزهاي ديگر مرد و زن هرکدام زمان دارند انرژي از دست رفته را از طريق غذا و ورزش به بدن برگردانند.


مردان در طول تحريک هستند اما آنها نيز در حال تحريک زوحين از طريق اورال سکس هستند و در اين حين مسلماٌ زنها نيز ارگاسم خواهند شد . ارگاسم در بعضي از مردان مي تواند باعث خستگي و يا نياز به خواب گردد ( عدم ورزش و آمادگي بدن دليل عمده اين مورد مي تواند باشد ) مي توان با خوابهاي کوتاه مدت ( نيم يا يک ساعت ) به بدن استراحت لازمه را داد. مي توان با دوش و حمام هاي گرم جنسي (توصيه که ده ها براير اين روش بهتر از روش خواب است! ) کاملاٌ شرايط را به حالت قبل از انزال بکشانند .


اگر شما به اين حالت دچاريد تا زماني كه معالجه شويد سعي كنيد قبل از دخول و تحريك آلت با نوازش نواحي حساس مثل لاله گوش و سينه ها و نواحي گردن و ....و نيز سكس دهاني به ويژه تحريك كليتوريس ( چوچوله ) كه بنا به اعتقاد بسياري از اهل فن حساسترين نقطه زن و در حقيقت آلت جنسي اوست كه بسيار حساس مي باشد و نبايد با آن خشن رفتار نمود زن را ارضا نمود. مي توانيد در صورت ارضا شدن با توسل به اين اعمال موقتا شريك جنسي تان را ارضا نماييد تا در مان شويد.

یکی از دلایل انزال زود رس اینه که آقایان تشریفات آغازین یک رابطه را برای خانومها به جا نمیارن مانند معاشقه و بوسیدن. اگر این تشریفات انجام بگیره آقایان به مشکل زود انزالی برخورد نمی کنن، این هم به این دلیله که زمان انزال در خانومها طولانیتر از آقایان هست و بدین ترتیب زمانی بیشتری طول میکشه که آقایان به انزال برسند و زمان انزال آقایان به زمان انزال در خانومها نزدیکتر می شود و بنا به تعریف زود انزالی اتفاق نمی افته.

بعضی وقتها زمان انزال جنسی در خانومها بسیار طولانی هست و در این صورت باید تشریفات مفصل تری انجام بگیره. بعضی از اوقات خانومها در حین یک رابطه جنسی حواسشون به جاهای دیگه هست ولی مردها همیشه حواسشون کاملا متمرکزه و این باعث میشه که مردها زودتر از خانومها به انزال برسند.

اگر شما به اين حالت دچاريد تا زماني كه معالجه شويد سعي كنيد قبل از دخول و تحريك آلت با نوازش نواحي حساس مثل لاله گوش و سينه ها و نواحي گردن و ....و نيز سكس دهاني به ويژه تحريك كليتوريس (چوچوله) كه بنا به اعتقاد بسياري از اهل فن حساسترين نقطه زن و در حقيقت آلت جنسي اوست كه بسيار حساس مي باشد و نبايد با آن خشن رفتار نمود زن را ارضا نمود. مي توانيد در صورت ارضا شدن با توسل به اين اعمال موقتا شريك جنسي تان را ارضا نماييد تا در مان شويد/

 

داروهای گیاهی  راهی برای درمان انزال

 

داروهای گیاهی و درمان زود انزالی

1.                   دمکرده گل شقایق و شقاقل ودارچین واز همه مهمتر سیاه دانه باعث سفتی کمر میشود

2.                   پخته شکوفه درخت سنجد در روغن زیتون جهت سستی مفید است

* در مورد این موضوع اطلاعات کافی ندارم. پس تایید و ردش نمیکنم. اما میدونم که یه سری از دواروهای گیاهی برای این مورد مفیدن

 

درمان انزال

 

گزارش روش های ناموفق در درمان زود انزالی/استفاده از حنا

من اين راه را فقط بصورت اتفاقي از چند نفر بومي شنيدم و هيچ ايده اي در موردش ندارم. از نظر تئوري ماليدن حنا به آلت مي تواند باعث دير انزالي گردد اما اينکه واقعاٌ در عمل هم اين نتيجه را بدهد و داراي موارد جانبي هم نباشد چيزيست که من اطلاعي از آن ندارم. حنا در سطح پوست باعث سفت شدن آن مي گردد ( گرچه بعداٌ پوست سياه رنگ مي شود و شکل وحشتناکي بخود مي گيرد! ) اين بوميان ماهي گيراني بودند که مدام مجبور بودند طنابهاي ضخيم آويخته به تور ماهيگيري را با دست بکشند. آنها به کف دستهاي خود حنا مي زدند و با ضخيم کردن پوست کف دست مانع از ايجاد جراحت برروي سطح دست مي شدند. اين افراد ادعا مي کردند که با استفاده از حنا پوست آلت خود را ضخيم مي کنند و ديگر از تحريکات شديد خبري نيست و در نتيجه مدت زمان طولاني مشغول رابطه هستند و تنها به ارگاسم رسيدن روحي در آنان باعث انزال مي گردد...چقدر اين ماجرا مي تواند صحت داشته باشد من نمي دانم و اين تنها توسط تحقيقاتي که دانشجويان گياه شناسي و دارو سازي مي توانند انجام دهند معلوم خواهد شد. شايد بتوانند داروي جديدي را به ثبت برسانند..


ماليدن کره و چربي به آلت جنسي

قصد از اين مورد اين است که فکر مي کنند با اين شيوه مي توان آلت را بطور مصنوعي چاق کرد و توسط چربي جذب شده قدرت حساسيت آلت را پايين آورد!! . در اين زمينه بايد بگويم که اولآٌ پوست به اين شيوه تحت هيچ شرطي چربي جذب نخواهد کرد. دوماٌ اينکه پوست آلت چربي داشته باشد ربطي به دير انزالي ندارد . سوماٌ اين کار بشدت کثيف و غير بهداشتي است . خواهشاٌ اگر هر زماني چنين اراجيف بي پايه اي را شنيديد بسرعت گوينده را مورد شماتت قرار دهيد تا جاي ديگر اين چرنديات را تحويل سايرين ندهد...

* منم در مورد این مسایل هیچ چیزی نشنیدم و ندیدم

 

تمرين ماهيچه های کف لگن

اين تمرين روی ماهيچه هايی کار می کند که مسئول نعوظ و انزال در مردان هستند. برای پيدا کردن آن ها در حين ادرار کردن، ادرار خود را نگاه داريد و سپس رها کنيد. ممکن است مدتی طول بکشد تا اين عضله ها را پيدا کنيد و بتوانيد آنها را کنترل کنيد. بعد از شناسايی اين ماهيچه ها حتی در حالت عادی هم (در حين ديدن تلويزيون، کار و غيره) می توانيد مرتبا آنها را منقبض کرده برای چند ثانيه نگاه داريد و سپس رها کنيد. پس اول مدتی وقت صرف کنيد تا اين عضلات را پيدا کنيد. بعد که ديگر بدون ادرار کردن هم آنها را تحت کنترل داشتيد ميتوانيد از دو سری ۱۰ تايی صبح و شب يعنی ۲۰ تا صبح و۲۰ تا شب شروع کنيد و عضلاتتان را منقبض کنيد، برای چند ۱ تا ۳ثانيه نگهداريد و بعد رها کنيد. هر هفته ۱۰ تا به اين تمرينها اضافه کنيد زمانی که تعداد آنها رسيد به ۵۰ يا ۶۰ تا صبح و۵۰ تا ۶۰ تا شب همين عدد آن را نگهداريد. وقتی که به انجام تمرينها عادت ميکنيد ديگر حتی لازم نيست که فقط صبح آنها را انجام دهيد ميتوانيد در طول روز آنها را به مرور انجام دهيد. در ضمن اگر عضلات کف لگن قوی داشته باشيد دچار عوارض بالا رفتن سن هم نخواهيد شد چون اکثرا در افراد کهنسال قدرت نعوظ کم ميشود وزاويه آلت به سمت پايين تغيير ميکند اما با داشتن عضلات کف لگن قوی اين عوارض بسيار کمتر ميشوند.

اين را تاکيد کنم که نتيجه اين تمرين ها حداقل پس از شش ماه اگر بطور مرتب انجام شوند بروز می کنند. توقع تاثير يک شبه نداشته باشيد

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:8  توسط س.ا.بهاران  | 

دوست دارم همین ابتدا این توضیح را بدهم که مردان همیشه در روابطشان با جنس مخالف دنبال ارضاء حس قدرت جویی خودشان هستند و این به لحاظ تاریخی و اجتماعی اثبات شده است که مردان بنا به ساختار فیزیولوژیکی شان موجوداتی خشن هستند، اما زنان برعکس بنا به ساختار روانی، فیزیولوژیک و فکریشان موجوداتی هستند که نیاز به تامین امنیت و احساس آرامش هستند، لذا 20 تحریک کننده جنسی زیر عمدتا در همین راستا عمل میکنند و با دادن احساس امنیتی پایدار موجب این میشوند که زن از حالت تدافعی در سکس بیرون بی آید و به نقطه ای برسد که مطلوب اکثر مردان تلقی میشود و این همان جایی است که هم مرد با احساس فرمانفرمایی سکسی به لذت جنسی میرسد و هم زن با احساس امنیت در سکس به اوج نقطه لذت جنسی اش نزدیک می شود.

این مثال را هم قبل از خواندن مقاله بشنوید که استاد بزرگ روانشناسی میگفته اند که : « در خانه باید مرد پادشاه و زن نخست وزیر باشد » البته از نوع انگلیسیش ( یه وقت فکر نکنید من انگلیسیم، منظورم اینه که مرد باید حس فرمانفرمایی اش تامین شود )، اگر رابطه این گونه باشد و بر اساس درک و تامین نیازهای متقابل باشد می شود به پایداری و محکم بودن آن مطمئن بود. ( برای درک درست این جمله، مقاله سرد کننده های جنسی مردان را بخوانید تا خدای ناکرده تلقی استبدادی از این جمله نداشته باشید . ) 

برای رسیدن به درکی متقابل از نیازهای جنس مخالفتان میتوانید ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

 20 تحریک کننده جنسی زنان :

این مردان تحریک کننده، زنان را از موجوداتی ترسو و متنفر از سکس به قهرمانان داستانهای عشقی تبدیل میکنند، آیا دوست دارید همسرتان را به یکی از این قهرمانان تبدیل کنید ؟ اگه دوست دارید سعی کنید جزء این 20 مرد باشید تا ببینید که هیچ زنی توان رد کردن و پس زدن جنسی شما را ندارد !!!

1- مردهایی که به آرامی و با ملایمت عشق ورزی میکنند ( آقایونی که به سرعت میروند سراغ شورت خانمشان و عمل دخول را شروع میکنند و فوری و باعجله میخواهند کار را تمام کنند به این نکته دقت کنند که اگر شعله های جنسی خانمشان را به آرامی روشن کنند این شعله ها تا مدت بیشتری روشن خواهند ماند. )

2-  مردهایی که در بستر نیز با همسرشان صحبت میکنند ( آقایونی که نمیخواهند احساساتشان را با کلمات عاشقانه در حین سکس بیان کنند، به این نکته دقت کنند که بیان احساسات عاشقانه در قبل، هنگام و بعد از سکس به زن احساس محبوبیت و امنیت میدهد، احساسی که همسرتان را به وزیری محبوب در دربار شما تبدیل خواهد کرد. ) 

3- مردهایی که در بوسیدن مهارت دارند ( هر بوسه  عاشقانه که بر لبان همسرتان میزنید میتواند به مانند پیامی پرقدرت بر قلب همسرتان فرود می آید و اورا شعله ور سازد، این جمله را هرگز فراموش نکنید! )

4- مردهایی که با چشمان خود به همسرشان نشان میدهند اورا دوست دارند و به او عشق می ورزند ( این را بدانید که ارتباط چشمی بین دو نفر نیرومند ترین و موثرترین ارتباطات است که پیامدش فعال شدن چرخه های دیگر بدن هر دو طرف است، پس با نگاهی عاشقانه به همسرتان احساس محبوبیت بدهید و از مزایای این ارتباط لذت ببرید. )

5- مردهایی که لباس های همسرشان را به آرامی در می آوردند ( قابل توجه آقایونی که تا شهوتی میشوند فوری و با عجله شروع میکنند به کندن لباسهای خانمشون و حتی گاهی تمایل دارن که معشوقشون لخت کرده روی تخت آماده و منتظر خوابیده باشه ! رفقا این را برای بار آخر میگوم، زنان در پروسه جنسی شان نیاز به آمادگی دارند و این کار میتواند یکی از آمادگیهای لازم را به آنها بدهد . )

6- مردهایی که در تحریک کردن همسرشان به وسیله لمس کردن مهارت دارند ( زنها در پروسه آمادگی برای سکس نیاز دارند که با نوازش و لمس آرام، آماده دخول و عملیات جنسی شوند، این نکته را هم به داشته هایتان اضافه کنید. )

7- مردهایی که با موهای همسرشان بازی میکنند ( فکر نمیکنم هیچ زنی در دنیا وجود داشته باشد که درهنگام معاشقه از چنگ زدن دستهای معشوقش در موهای سرش لذت نبرد ! )

8- مردهایی که از معاشقه سکسی با همسرشان لذت میبرند ( خیلی ساده است هنگامی که معاشقه بکنید و احساساتتان را به بیرون تراوش کنید این خود مهمترین جذب کننده برای همسرتان است. )

9- مردهایی که عشق خود را در بیرون از اتاق خواب نیز به همسرشان نشان می دهند و او را به احساس و باور محبوبیت وادار می کنند ( یک «دوستت دارم» ، یک شاخه گل ، یک اس ام اس عاشقانه و یک تک زنگ نیم روزی که به همسرتان احساس محبوبیت بدهد ، میتواند در شب هنگام به طوفانی عشقی تبدیل شود، باور نمیکنید، فردا صبح امتحان کنید ! )

10- مردانی که می دانند چگونه بدن زنانه و موئث همسرشان را ارضاء کنند.

11- مردهایی که میدانند چگونه همسرشان را به لحاظ جنسی فریبا و دلنشین کنند.

12- مردهایی که پیش از عشق ورزی خود را به لحاظ فیزیکی و جسمانی آماده میکنند. ( کارهایی ماننده خوشبو کردن دهان، ازاله موهای زائد، عطر زدن و دوش گرفتن و … میتوانند برای آماده کردن جسمی شما موثر باشند. )

13- مردهایی که به همسرشان احساس زیبا بودن می دهند. (اینجا یک راز را بهتون میگم ، هنگامی که یک زن احساس بکند که برای شما زیبا است ، مثله توپ میترکه ! ازمن گفتن )

14- مردهایی که از ماساژ دادن به همسر خود لذت میبرند. ( زبان عشق لمس کردن است، دستهای شما زایده هایی فیزیکی نیستند بلکه فرستده هایی قوی اند که نیروی جنسی شما را منتقل میکنند، با نوازشی عاشقانه معنای واقعی این جمله را درک کنید. )

15- مردهایی که عاشق در آغوش گرفتن همسرشان هستند.

16- مردهایی که دستهای همسر خود را در دست میگیرند و آن را نوازش میکنند.

17- مردهایی که پس از گذشت سالیان همچنان مانند روزهای اول آشنایی شان با همسر خود رفتار میکنند. ( آهان این نکته ماله کهنه کاراست، رفقا با تجربه دقت کنند که اگه اجازه ندهید همسرتان برایتان عادی شود و نگاهتان همان نگاه اول باشد، این طوفان عشقی تبدیل به امواجی پایدار خواهد شد که ضامن پایداری رابطه تان در تمام زندگی باقی مانده خواهد شد. )

18- مردهایی که به همسرشان نشان میدهند که او تنها زن زندگی آنهاست و به او احساس و باور «خاص بودن» میدهند.

19- مردهایی که همسرشان را دوست دارند و به او عشق میورزند.

20- مردهایی که چنین باور دارند عشق همسرشان تحمل تمامی سختی های زندگی را برای آنها سهل و آسان و حتی ارزشمند میکند.

 

مطالب بر گرفته شده از وب سایت تنظیم خانواده می باشد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:7  توسط س.ا.بهاران  | 

دستگاه تناسلي مرد، توليد اسپرم ،سلول هايي كه مي توانند به تخمك زن متصل شده، نوزاد را به وجود بياورند، را برعهده دارد. همچنين اين دستگاه هورمون هاي جنسي لازم براي توليد اسپرم و تكامل جنسي در دوران بلوغ را مي سازد. اعضاي تناسلي مرد از آلت تناسلي، بيضه و كيسه بيضه كه بيضه ها در آن آويزان هستند، تشكيل مي شوند. هر بيضه حاوي لوله هاي سمينيفر است كه اسپرم مي سازند. اسپرم در اپيديديم )يك لوله پيچ در پيچ كه پشت هر بيضه قرار دارد، نگهداري مي شود. يك لوله ديگر به نام وازدفران، هر اپيديديم را به يك مجراي انزالي وصل مي كند كه اين مجرا خود به پيشابراه وصل مي شود. سه غده يك جفت غده ساخت مني و غده پروستات(، مايعاتي را ترشح مي كنند كه وظيفه انتقال و تغذيه اسپرم را برعهده دارند؛ اين ترشحات همراه اسپرم، مايعي به نام مايع مني را تشكيل مي دهند. در طول فعاليت جنسي، بافت نعوظي آلت تناسلي، پر خون شده، آلت تناسلي را دراز و سفت مي كند تا بتواند وارد مهبل زن شود. در هنگام ارگاسم، انقباضات عضلاني مايع مني را از طريق هر وازدفران به طرف پيشابراه و خارج از آلت تناسلي مي رانند.

 

بخش های خارجی دستگاه تناسلی مردان

آلت تناسلي مردانه (Penis):

درحالت عادي آلت تناسلي كوچك و شل مي باشد ولي پس از تحريك شدن بدليل جمع شدن خون در رگهاي آن به حالت نعوظ در مي آيد.حالت نعوظ حالتي است كه آلت بزرگ و سفت مي شود.اندازه آلت مردان د رحالت نعوظ بين 13 تا 18 سانتي متر مي باشد.این عضو در مردان به صورت استوانه ای شکل می باشد که از 3 بافت تو درتو تشکیل شده است.این بافتها اسفنجی شکل هستند و درواقع مانند جک های بادی عمل مکنند به اینصورت که حاوی سلول هایی می باشند که در هنگام تحریک جنسی ،با ارسال پیام عصبی و ترشح هورمون های خاص در بخش استوانه ای آلت آب را به خود جذب می کنند و مانند بادکنک های پر از آب به هم فشار آورده و سبب خیزش و نعوظ آلت تناسلی می شوند و بحث درباره این سلول ها تخصصی می باشد پوست آلت هم کاملآً قابل کشش است.

بخش های روی تصویر:

1) چین خوردگی بیرونی پوست ختنه گاه ( Foreskin's outside fold)

2) مجرا ( Meatus)

3) حشفه « کلاهک بلوطی شکل » ( Glans)

4) لگام آلت تناسلي مردانه (  Frenulum)

5) چین خوردگی داخلی پوست ختنه گاه ( Foreskin's inner fold)

6) نوار برجسته و  پوسته  ترشح مخاط (Ridged band and mucocutaneous junction)

در مردان ختنه شده بخش های 1 و 5 و 6 وجود ندارد.

کیسه بیضه یا خایه ( Scortum )

این عضو از بسیاری مخازن خون و اسپرم تشکیل شده و در واقع کار اصلیش تنظیم حرارت بیضه ها میباشد.بطور معمول در آقایون دو بیضه وجود دارد و به طور طبیعی بیضه سمت چپ بالاتر از بیضه سمت راست است .کیسه بیضه از ماهیچه هایی تشکیل شده که در هنگام گرما شل میشوند و بین بیضه و بدن فاصله می اندازند و در هنگام سرما هم جمع شده و بیضه ها رو به بدن میچسبونن.بدن انرژی زیادی رو صرف ثابت نگه داشتن دمای این منطقه میکند . بخش 7 روی تصویر

 

بخش های داخلی دستگاه تناسلی مردان

 

بيضه ها(testicle):

عمل اصلي آنها توليد اسپرم مي باشد.با فرا رسيدن زمان بلوغ، ساخت مداوم اسپرم در بيضه ها با سرعت حدود 125 ‌ميليون اسپرم در روز شروع مي شود. اسپرم ها در اطراف ديـواره هاي لوله هاي سمينيفر تكامـل پيـدا مــي كنند و دم هاي آنها كه آنها را قادر به شنا كــردن مـي كـنند، بـه سمت مركز لوله ها قرار مي گيرند. اسپرم بالغ در يك لوله پيچ در پيچ به نام اپيديديم كه پشت هر بيضه قرار دارد، نگهداري مي شود. سرانجام اسپرم ها يا در طي فعاليت جنسي با انزال بيرون مي روند و يا به داخل بدن بازجذب مي شوند. در این بخش هورمونهایی مثل تستسترون، هورمون ابتدایی مردانه ، و اسپرمهای ناآماده تولید می شود.درون بیضه توده عظیمی از لوله که Seminiferous Tubules یا لوله منی ساز وجود دارد.

 

سه غده (دو غده ساخت مني و يك غده پروستات) مايعاتي را ترشح مي كنند كه وظيفه انتقال و تغذيه اسپرم را برعهده دارند.

 

غده کوپر ، غده پيازي پيشابراهي (Bulbourethral)

که در ابتدای برانگیختگی  آب را فراهم می کند تا لوله برون ریز از اسیدها و مواد ادراری پاکسازی بشود.این آب درابتدا حاوی هیچ اسپرمی نیست ولی اگر بعد از یکبار انزال مایع منی همچنان در لوله باقی مانده باشد در دفعاتبعد می تواند اسپرمها را با خودش حمل کند.

 

اپیدیدیم (Epididymis)

لوله قطور ماهیچه ای که روی بخش پشتی بیضه خوابیده که اسپرمها را انبار می کند و با انقباض و انبساط اسپرم ها را به پروستات می رساند و اسپرم ها در مایعی به نام منی که پروستات سازنده آن است غوطه ور می شوند این مایع دارای املاح و ویتامینها و مواد قندی زیادی است که از خون گرفته شده است.اگر آمیزش جنسی و هر کاری که سبب خروج منی شود انجام نگیرد این مایع و اسپرم ها به تدریج ازپوست جداره لوله های منی بر جذب خون می شود.

 

محل عجان ، پرینه ، میان دوراه (Perineum)

ماهیچه ای  که بین معقد و آلت تناسلی قرار دارد و در واقع هم آلت و هم مقعد راکنترل می کند.

 

در شكل زير قسمتهاي مختلف اندام تناسلي مردان را مشاهده مي كنيد .قسمتهاي مهم آن عبارتند از:

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:5  توسط س.ا.بهاران  | 

آمیزش جنسی
دستورات زیادی در مورد چگونگی آمیزش جنسی از طرف دین و علم رسیده است كه عمل كردن به آنها از طرفی باعث مطلوب شدن زندگی زناشویی می شود و از طرف دیگر باعث بوجود آمدن نوزادی سالم، قوی و باهوش می گردد.
زمان آمیزش، مكان آن، فكر و اندیشه زوجین، خصوصیات روحی آنها، اعمال و رفتار آنها تأثیر زیادی بر رشد جسمی و هوشی نوزاد دارد

بعضی از دستورات مربوط به آمیزش در زیر بیان می شود.
1-آمیزش جنسی در بعضی زمانها حرام است و در بعضی زمانها بهتر است انجام نشود. این زمانها چنین است. دروان قاعدگی، روزهای ماه مبارك رمضان، اول و آخر و وسط هر ماه، بعد از ظهر، شب عید فطر، بین اذان و اقامه، شب نیمة شعبان، در ساعت اول شب، شبی كه قرار است فردای آن روز به مسافرت بروید، روزی كه خورشید گرفتگی شده یا شبی كه ماه گرفته است، شب یا روزی كه باد سرخ می وزد یا زلزله شده است، طلوع فجر تا طلوع آفتاب، غروب خورشید تا غروب شفق یعنی زمانی كه هوا به طور كلی تاریك می شود، شب عید قربان، دوران بارداری.

2-گفته شده است كه آمیزش جنسی در این زمانها بهتر است.انتهای شب، شب جمعه، شب دوشنبه، شب سه شنبه، روز پنج شنبه به هنگام زوال آفتاب.

3-از آمیزش در این مكانها خود داری شود. زیر درخت، پشت بام، در كشتی، جایی كه كودك وجود دارد، رو به قبله یا پشت به قبله
4-به حالت ایستاده، عریان و برهنه آمیزش نكنند.
5-شوهر از ادخال در پشت زن جلوگیری كند.
6-با شكم پر همبستر نشوند.
7-زن و شوهر در بستر همدیگر را معطل نگذارند و همبستری سریع و بدون مقدمه انجام نشود.
8-خود را معطر و خوشبو سازند.
9-در آمیزش افراط نكنند.
10-اگر شوهر در خواب محتلم شد و یا یكبار آمیزش كرده است، پیش از غسل كردن آمیزش نكند
11- زن و مرد هر كدام برای پاك نمودن خود از ترشحات عمل جنسی دستمال جداگانه ای داشته باشند.
12- هنگام آمیزش به یاد خداوند باشند و به مسائلی مانند شجاعت، علم، خلاقیت فكر كنند و از خیال كردن در مورد مردان و یا زنان دیگر یا افكار زشت خود داری نمایند.
كتابهایی در این مورد مطالعه نمائید مانند پیوند دو قلب، خستگی جنسی، بهشت خانواده و.....

 

یك زن می تواند شوهرراستگویش را به یك مرد دورو و حقه باز تبدیل كند

 

  

ماجرا مربوط به مرد راستگو و صادقی است كه تا انجا كه می توانست مراقب خانواده اش بودو كارش را هم به نحو احسن انجام می داد. روزی رؤسای محل كارش او را به مأموریت می فرستند. او به همراه یك كیف پر از مدارك مهم راهی مأموریت می شود. در طول راه، مرد جوان تصمیم می گیرد برای استراحت در كنار رودخانه ای توقف كند اما ناگهان كیفش به داخل رودخانه می افتد.
با وجود اینكه سنّی از او گذشته بود اما به خاطر ارزش اسنادی كه داخل كیف چرمی اش بود شروع به گریه می كند. مرد جوان به این فكر می افتد كه خودش را به داخل رودخانه بیاندازد و كیفش را بیرون بیاورد. اما ناگهان خدای رودخانه ظاهر می شود و داستان او را می شنود. خدای رودخانه بلافاصله به داخل آب شیرجه می زند و كیفی را بیرون می آورد اما از انجا كه آن كیف، كیف مرد جوان نبود، او حاضر نمی شود كیف را بگیرد . خدای رودخانه بار دیگر وارد رودخانه می شود و این بار كیفی پلاستیكی را با خودش می آورداما بار دیگر مرد جوان از گرفتن كیف ممانعت می كند. دوباره خدای رودخانه به داخل آب می رود و این بار كیف چرمی را بیرون می آورد.مرد جوان كه از دیدن كیفش بیش از اندازه خوشحال شده بود از صمیم قلب از خدای رودخانه تشكر می كندو خداوند هم كه از صداقت آن مرد به وجد آمده بود هر سه آن كیف ها را به او می دهد.
مرد جوان با خوشحالی به خانه اش بر می گردد و همة ماجرا را برای همسرش تعریف می كند.زن جوان از صداقت همسرش ناراحت و دلخور می شود و از او می خواهد با هم كنار رودخانه بروند تا او هم با خدایی كه تا این حد بخشنده و سخاوتمند است آشنا شود.
مرد جوان كه چارة دیگری نداشت همسرش را به كنار رودخانه می برد. هنوز چند دقیقه ای نگذشته بود كه ناگهان زن جوان به داخل رودخانه می افتد. مرد بار دیگر شروع به گریه می كند. این بار هم خدای رودخانه ظاهر می شود و از ماجرا مطلّع می شود و بلافاصله به داخل رودخانه می رود و زنی را بیرون می آوردو می گوید: این همسر توست؟ مرد راستگو می گوید: بله!
خداوند كه بر همه چیز آگاه بود بلافاصله رو به مرد جوان كرد وگفت: پسرم، تو كه مرد راستگویی هستی پس چرا دروغ می گویی؟
مرد جوان در جواب گفت: خدای مهربان اگر می گفتم نه،شما دوباره به داخل رودخانه می رفتید و زن دیگری را بیرون می آوردید و اگر دوباره می گفتم نه، بار دیگر به داخل رودخانه شیرجه می زدیدو این بار همسرم را می آوردید و من می گفتم بله، و در آن لحظه شما هر سه آن خانم ها را به من می دادید.
خودتان هم می توانید تصور كنید كه در آن موقع چه بلایی بر سر من می آمد؟
این داستانی است كه اگر همة زن ها با دقت به آن توجّه كنند متوجه یك نكتة اخلاقی می شوند. اگر می خواهید زندگی تان سراسر شادی و نشاط باشد همیشه حقیقت را بگویید و به شوهرتان هم كمك كنیدشخص راستگو و صادقی باشید؛ حتی اگر مجبور شوید در رفاه كمتری زندگی كنید.
اگر می خواهید زندگی تان سراسر از شادی و نشاط باشد همیشه حقیقت را بگویید.
به شوهرتان كمك كنید تا راستگو و صادق باشدحتی اگر مجبور باشید در رفاه كمتری زندگی كنید.

 

 

برای داشتن فرزندی زیبا قبل از آمیزش چه كنیم؟

 

پزشكان معتقدند زیبایی چهره نوزادی كه به دنیا می آید به میزان خالص بودن اسپرم والدین آن بچه بستگی دارد.آنان می گویند سفیدی پوست بچه وزیبایی صورت آن به اسپرم بستگی دارد.آنان راهی را برای صاف كردن وسفید تر كردن اسپرم معرفی كرده اند كه آن این است كه قبل از خوردن صبحانه از میوه های آبدار مثل هندوانه ، پرتقال و...به مدت چند هفته استفاده كنند تا فرزندی زیبا داشته باشند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:4  توسط س.ا.بهاران  | 

کاندوم يک پوشش پلاستيکی بسيار نازک است که پس از سخت شدن و ايستادن آلت تناسلی مرد و پيش از ورود به مهبل (آلت تناسلی زنانه) روی عضوجنسی مرد کشيده می شود. از اين طريق هنگام انزال مرد مايع منی در داخل غلاف کاندوم ريخته شده و مانع ازتماس اسپرم مرد با ترشح های داخل واژن شده وازرسيدن آن به دهانه رحم جلوگيری می کند. كـانـدوم با ايـجـاد مـانع از بارداري وسرايت بيماريهاي منتقله از راه جنسي(STDs) جلوگيري مي كند.کاندوم را با اسامی ديگری چون (کاپوت)، (عايق پلاستيکی) و ( غلاف) هم می شناسند.

0

كاندوم زنان چيست؟

امروزه کاندوم های زنانه نيزعرضه شده که خانم ها قبل ازنزديکی می توانند آن را در داخل واژن خود قرار دهند. در صورت استفاده صحيح، پزشکان کاندوم را به عنوان يک وسيله بسيار مناسب وکاملاً موثردر پيشگيری از بارداری و ابتلا به بيماری های مقاربتی می شناسند و توصيه می کنند. كاندوم زنانه(FEMIDOMS) بلندتر از كاندوم مردانه بوده و داراي دوحلقه مي باشد. قيمت آن از كاندوم مردانه گرانتر و كاربرد آن نيز دشوار تر است. كارايي كاندوم هاي زنانه 75 درصد مي باشد.

0

تاريخچه كاندوم

استفاده از كاندوم به 3000 سال پيش بازميگردد، زماني كه مصريان باستان براي جلوگيري از انتقال بيماريها غلافي از جنس پارچه تهيه ميكردند. سپس كاندوم از روده گوسفند و ديگر غشاهاي حيواني تهيه گرديد، و از سال 1800 ميلادي توليد انبوه كاندوم هاي لاستيكي آغاز گرديد. از سال 1930 كاندوم هاي با جنس لاتكس(LATEX)  در دسترس قرار گرفت.

 نكته: سالانه 5 ميليارد كاندوم در سراسر جهان مورد استفاده قرار ميگيرد.

0

مكانيسم عمل كاندوم:

كاندوم به عنوان يك مانع فيزيكي از ورود اسپرم (مني)  به دستگاه تناسلي زن،  و تماس مستقيم ترشحات بدني زن  و مرد جلوگيري و به اين طريق از بارداري و انتقال ميكروارگانيسمهاي بيماريزا ممانعت بعمل مي آورد.

 

خصوصيات كاندوم:

1-اندازه: در اندازه هاي استاندارد-بزرگتر از حد معمول(EXTRA LARGE) و كوچكتر (و تنگ تر) از حد استاندارد(SNUG FIT) موجود مي باشند.به ترتیب دارای قطر دارای ۱۹۰ میلیمتر طول و ۰.۰۷ میلیمتر و در خالت استاندارد ۵۲ میلیمتر قطر دارد.

2-جنس:در سه جنس لاتكس (LATEX)-پلي اورتان(POLYURETHANE) و روده بره(LAMBSKIN) موجود مي باشند. کاندومی که از پوست بره درست شده انتقال حرارت خوبی داشته و تماس پوستی را هم بهتر نمایش میدهد ولی از انتقال بیماری جلوگیری نکرده باکتری ها راحت از ان رد میشوند ضمنا جای زیادی هم برای منی ندارد .

3- شكل: برخي داراي يك سر مخزن دار براي نگهداري و تجمع انزال مرد بوده و برخي نيز فاقد آن مي باشند. برخي سطحي صاف داشته وبرخي داراي موج وشيار(RIBBED)و يا خارهاي برجسته (STUDDED) مي باشند كه باعث تحريك پذيري بيشتر و افزايش لذت جنسي ميگردند (بيشتر در خانمها)

4- ضخامت:در ضخامتهاي استاندارد-استحكام بالا(EXTRA-STRENGHT) كه ضخامت بيشتري داشته و نسبت به پارگي مقاوم ترند-نازك (EXTRA-THIN )  كه ضخامت كمتري داشته و استفاده از آنها توصيه نميگردد.کاندوم های دارای زایده برای افزایش لذت جنسی زنان به کار می روند منجمله کاندوم های خاردار، حلقوی و نقطه دار. این گونه کاندوم ها برای این طراحی شدند که نقاط حساسی از مهبل  را بیشتر تحریک کنند.

5- حاوي لغزنده كننده: برخي كاندومها از پيش به مواد لغزنده كننده آغشته شده اند.

6- اسپرم كش ها: برخي كاندومها حاوي اسپرم كش نيز مي باشند كه مي تواند اثر بخشي كاندوم را افزايش دهد.

7- بي حس كننده ها: برخي كاندومها به مواد بي حس كننده موضعي همچون بنزوكائين آغشته گرديده اند كه با كاهش حساسيت آلت مردان، انزال را به تاخير مي اندازند.

8-برخي كاندوم ها طعم دار و يا رنگي مي باشند.

نكته:كاندوم هاي ساخته شده از پوست بره حرارت بدن را بهتر هدايت كرده و لذت آميزش جنسي را افزايش ميدهند. اما تنها از بارداري جلوگيري كرده و در مقابل سرايت بيماريهاي آميزشي ناكارآمد مي باشند.

نكته: لاتكس از مقاومت كششي بالايي برخوردار است بطوري كه ميتوان آنرا قبل از اينكه پاره شود تا 800 درصد تحت كشش قرار داد. يعني يك كاندوم را ميتوان تا 120 سانتي متر تحت كشش قرار داد بدون اينكه پاره شود. لاتكس دارای قابلیت کش امدن بسیار زیادی است و همچنین معمولا می تواند تا ۳۰ مگا پاسکال را تحمل نماید (پاسکال واحد فشار است یعنی اگر یک وزنه 3000 کیلویی را در یک متر مربع قرار بدهید) همچنین به طور طبیعی میتواند تا بیشتر از ۸۰۰٪ برابر خودش کش بیاید و بزرگ گردد. کمترین ضخامت کاندوم به ۰.۰۴۶ میلیمتر می رسد.

نكته:كمترين ضخامت كاندوم هاي لاتكس 0.046 ميلي متر و كاندوم هاي پلي اورتان 0.02 ميلي متر مي باشد.

 

مزاياي پلي اورتان(ماده ای که از زنجیره کربن و هیدروژن و اکسیژن)نسبت به لاتكس:

1- گرما را بهتر از لاتكس هدايت مي كند.

2- مدت زمان بيشتري ميتوان آن را نگهداري كرد.

3- سازگار با لغزنده كننده هاي پايه روغن (نامحلول در آب) مي باشد. اما لاتكس تنها با لغزنده كننده هاي پايه آب (محلول در آب) سازگاري دارد.

4- براي افرادي كه به لاتكس حساسيت (آلرژي) دارند مناسب مي باشد.

5- برخلاف لاتكس بي بو است.

6- نرمتر و نازك تر از لاتكس است.

7- شرايط نگهداري آن آسانتر از لاتكس است. پلي اورتان را ميتوان در حرارت بالاتر نيز نگهداري كرد. (البته نه زياد بالا)

 

معايب پلي اورتان:

1- احتمال پارگي آن بيشتر از لاتكس است.

2- گران قيمت تر از لاتكس است.

3- ممكن است در محافظت در برابر بيماريهاي آميزشي موثر نباشند (البته اين باور از عدم انجام آزمايشات كافي بروي پلي اورتان نشات گرفته است)

 

درصد اثر بخشي كاندوم:

ميزان كارايي كاندوم چنانچه بصورت غير مداوم و نادرست استفاده گردد 86 درصد در طول سال (به عبارت ديگر از هر 100 زن 14 زن تا پايان يك سال باردار خواهند شد) و چنانچه بطور مداوم و صحيح از آن استفاده گردد، اين ميزان به 98 درصد ميرسد (به عبارت ديگر از هر 100 زن تنها 2 زن باردار خواهند شد)

 

دلايل شكست كاندوم:

2 درصد كاندومها (كمتر از 2 كاندوم در هر 100 كاندوم) به دلايل زير دچار پارگي مي شوند:

1- استفاده نادرست از كاندوم.

2- استفاده از لغزنده كننده هاي پايه روغن با كاندوم هاي با جنس لاتكس.

3- نگهداري غير اصولي كاندومها.

4- آسيب ديدن آنها توسط ناخن و ديگر اشياء برنده وتيز.

5- باز كردن بسته حاوي كاندوم با قيچي، چاقو ويا دندانها.

6- درست قرار ندادن كاندوم روي آلت.

7- آميزش جنسي طولاني مدت و يا خشن.

8- استفاده از كاندوم در مقاربتهاي غير مهبلي(مقعدي).

9- استفاده بيش از يك بار از كاندوم.

10- استفاده از كاندوم هاي تاريخ گذشته.

11- استفاده از كاندوم با اندازه كوچكتر از آلت.

12- عدم استفاده و يا استفاده ناكافي از لغزنده كننده هاي مناسب.

 

پنج درصد كاندومها ممكن است به دلايل زير از روي آلت لغزيده و كاملا خارج شوند، و يا 13-3 درصد از روي آلت لغزيده و اندكي از آلت بيرون آيند:

1- استفاده از كاندوم هاي با اندازه بزرگتر از آلت.

2- استفاده بيش از اندازه از مواد لغزنده كننده پيش از كشيدن كاندوم روي آلت (تنها يك قطره كافيست)
3- نگرفتن حلقه كاندوم با دست پيش از خارج ساختن آلت از دستگاه تناسلي زن.

4- خارج نساختن آلت از دستگاه تناسلي زن بلافاصله پس از انزال.

 

مزاياي استفاده از كاندوم:

1- كاندوم تنها ابزار پيشگيري از بارداري است كه از سرايت بيماريهاي منتقله از راه جنسي جلوگيري مي كند. (هنگامي كه بطور صحيح و مداوم استفاده شوند). براي مثال كاندوم ريسك انتقال ويروس HIV را تا 90 درصد كاهش ميدهد.

2- يكي از روشهاي مطمئن جلوگيري از بارداري مي باشد. (در صورتي كه بطور صحيح و مداوم استفاده شوند).

3- فاقد عوارض جانبي همچون ديگر روشهاي جلوگيري از بارداري مي باشد. (به استثناي حساسيت زا بودن لاتكس در برخي افراد)

4- ايمن بوده و دسترسي به آنها آسان است. بطوري كه در تمام داروخانه ها موجود بوده و نيازي به نسخه پزشك براي خريداري آنها نيست.

5- در اشكال، اندازهها، رنگها و طعمهاي گوناگون عرضه مي گردند.

6- تاثيري بروي قدرت باروري دو جنس نمي گذارد.

7- آميزش جنسي تميزتر انجام مي گيرد.

8- با جلوگيري از بارداري و سرايت بيماريهاي آميزشي، استرس و اضطراب در دو جنس كاهش يافته و به تبع آن رابطه جنسي لذت بخش تر صورت مي گيرد.

9- با كاهش تحريك پذيري در مردان، تحمل مردان را افزايش داده و  انزال زودرس را به تعويق مي اندازد.

10- ارزان قيمت هستند.

معايب كاندوم:

1- از كارايي  ديگر روشهاي پيشگيري برخوردار نيست.

2- استفاده مداوم و صحيح از آن مستلزم عزم و انگيزه مي باشد.

3- نياز به همكاري شريك جنسي دارد.

4- كاهش لذت جنسي و ايجاد وقفه در فعاليت جنسي.

5- نياز به نگهداري  مناسب و اصولي دارد.


چه كساني بايد از كاندوم استفاده كنند؟

1- همه زنان و مرداني كه در معرض ابتلا به بيماريهاي آميزشي قرار دارند.

2- همه زنان و مرداني كه در سن توليد مثل واقع هستند.

3- همه زنان و مرداني كه نسبت به احساسات، سلامتي و زندگي خود و شريك جنسي خود احساس مسئوليت مي كنند.

4- زناني كه نياز به يك روش موقت و يا پشتيبان جلوگيري از بارداري دارند.

5- زنان و مرداني كه بطور غير مداوم و گاهگاه رابطه جنسي دارند.


افزايش اعتماد به نفس نسبت به كاندوم:

1- كاندوم را همواره در دسترس داشته باشيد.

2- هنگام خريد كاندوم خجالت زده و شرمگين نشويد. با غرور و سربلندي آن را خريداري كنيد، چراكه استفاده از كاندوم نشانه مسئوليت پذيري و اعتماد بنفس شما مي باشد.

3- پيش از استفاده از كاندوم با شريك جنسي خود درباره آن صحبت كنيد. شريك جنسي خود را متقاعد به استفاده از آن كنيد.

4- اطمينان از استفاده صحيح و مداوم كاندوم تنها به عهده مردان نيست. بلكه زنان نيز همواره بايستي به آن توجه داشته باشند.


نكات مهم در مورد كاندومها:

1- كاندوم را بايد در مكان هاي خنك، خشك و دور از نور مستقيم خورشيد نگهداري كرد. از نگهداري كاندوم در محلهاي گرم مثل داخل داشبورد خودرو و يا در كيف پول جيبي خودداري كنيد. هنگامي كه لاتكس در معرض گرما قرار ميگرد ساختمان آن شكننده و تضعيف شده و احتمال پاره شدن آن حين نزديكي افزايش مي يابد.

2- كاندوم بايد بدور از گرماي بدن نگهداري شود. مثلا در جيب عقب شلوار نبايد آن را قرار داد.

3- در هر بار مقاربت بايد از يك كاندوم نو استفاده شود. هرگز بيش از يك بار از يك كاندوم استفاده نكنيد.

4-پيش از استفاده از كاندوم حتما به تاريخ انقضاي آن توجه كنيد. از استفاده كاندوم هاي تاريخ گذشته جدا پرهيز كنيد. تاريخ انقضاي كاندوم هاي فاقد اسپرم كش معمولا 5 سال پس از توليد و كاندوم هاي حاوي اسپرم كش 2 سال پس از توليد مي باشد.

5- پس از باز كردن بسته حاوي كاندوم به ظاهر و كيفيت كاندوم توجه كنيد و از كاندوم هاي آسيب ديده، تغيير رنگ داده، شكننده، چسبناك، خشك شده، سوراخ، با بسته مخدوش و پاره شده هرگز استفاده نكنيد.

6- قبل از گشودن بسته حاوي كاندوم فشار ملايمي به مركز بسته وارد كنيد. شما بايد يك حالت بالش مانند را كه نشانه وجود هوا در بسته كاندوم است را احساس كنيد. چنانچه بسته كاندوم سالم نباشد و هوايي در آن محبوس نشده باشد نشانه پارگي و يا سوراخ دار بودن آن بوده و نبايد ازآن استفاده كرد.

7- براي لغزنده ساختن كاندوم (از جنس لاتكس) و تسهيل عمل مقاربت از راهنماي زير استفاده كنيد:

* لغزنده كننده هاي ايمن (مجاز): لغزنده كننده هاي پايه آب (مثل ژل لوبريكيشن)-گليسيرين-بزاق دهان-آب-لغزنده كننده هاي سيليكوني-سفيده تخم مرغ.

* لغزنده كننده هاي غير ايمن(ممنوع): روغن بچه-پودر تالك-هر نوع كرم و لوسيون بدن-روغن هاي نباتي- روغن هاي ماساژ-وازلين-روغنها و لوسيونهاي ضد آفتاب-الكل طبي-خامه-كره.

8- از بكارگيري لغزنده كننده هاي پايه روغن براي چرب ساختن كاندوم هاي لاتكس جدا بپرهيزيد. چراكه باعث تضعيف ساختمان لاتكس و افزايش احتمال پارگي آنها ميگردد.

9- كاندوم بايستي به محض نعوظ روي آلت مرد كشيده شود، قبل از هرگونه تماس جنسي. مايعي كه قبل و بعد از انزال از آلت مرد خارج ميگردد نيز مي تواند حاوي اسپرم و يا ميكروارگانيسمهاي بيماريزا باشد.

10- هر دو جنس مرد و زن بايستي قبل و پس از نزديكي ادرار كنند.

11- بلافاصله پس از انزال مرد و قبل از اينكه حالت نعوظ از بين برود (آلت شل شود) ، آلت تناسلي مرد بايستي از دستگاه تناسلي زن خارج گردد.


نحوه پوشيدن كاندوم:

این وسیله در ابتدا دایره ای شکل است و شما تنها کافی است ان را روی آلت تناسلی خود بگذارید و بعد حلقه دور آن را رو به پایین بکشید و حلقه ای که کاندوم دوران است باز می شود و کاندم به سادگی تا پایین کشیده می شود و آلت را می پوشاند.

1- بسته حاوي كاندوم را به آرامي و با احتياط باز كنيد. در باز كردن بسته از  قيچي، چاقو، ناخن و دندان استفاده نكنيد. کاندوم را پيش از استفاده از حالت رول و پيچ خورده باز نکنيد.

0

2- كاندوم مانند جوراب داراي سمت پشت و رو مي باشد. هنگامي كه حلقه دور كاندوم به سمت خارج قرار دارد بايد روي سر آلت قرار داده شود. براي اطمينان از سمت صحيح باز شدن كاندوم كمتر از يك سانتي متراز كاندوم را، قبل از اينكه روي آلت قرار دهيد، باز كنيد. تماس آلت با پشت كاندوم باعث آلوده شدن خارج كاندوم به مايعات بدني مرد گرديده و كاندوم بايد دور انداخته شود. اگر شما ختنه نکرده هستيد ابتدا پوسته بالايی را عقب کشيده کاندوم را برروی آلت تا انتهای قسمت سخت آلت بکشيد. دقت کنيد که اگر احياناً کاندوم را برعکس بر روی آلت قرار داده ايد سعی نکنيد که مجدداً آن را برگردانيد. حتماً ازيک کاندوم جديد استفاده کنيد. 

0

3- در صورت تمايل يك قطره از ماده لغزنده كننده پايه آب روي سر آلت استفاده شود. از چرب كردن بيش از حد آلت قبل از پوشيدن كاندوم اجتناب كنيد، چراكه احتمال به خارج لغزيدن  كاندوم را افزايش ميدهد.

4- كاندوم را روي سر آلت (كاملا نعوظ يافته) قرار داده و در صورتي كه كاندوم فاقد مخزن درقسمت سر بود، بايستي به ميزان 1.5 سانتي متر فضا به منظور جمع شدن مني در سر كاندوم حفظ گردد.

5- در صورت ختنه نبودن آلت بايد قبل از قرار دادن كاندوم پوست ختنه گاه به عقب برگردانده شود.

6- پس از قرار دادن كاندوم روي سر آلت بايستي به مخزن آن با انگشتان اشاره و شست فشار وارد كنيد تا هواي داخل آن كاملا خارج گردد. حبابهاي هواي محبوس مي تواند پارگي كاندوم را بدنبال داشته باشد.

0

7- سپس حلقه دور كاندوم را با انگشتان دست ديگر گرفته وبه آرامي به سمت انتهاي(قاعده) آلت باز كنيد. چنانچه كاندوم به سمت پايين باز نشد به معني آنست كه شما كاندوم را پشت رو قرار داده ايد. در چنين حالتي كاندوم را خارج كرده و بدور بياندازيد و كاندوم ديگري را باز كنيد.

8- كاندوم را تا انتهاي آلت باز كنيد. اندوم باید تمامی طول آلت مردانه را تا قاعده بپوشاند.

9- بعد از نزديکی پيش از شل شدن آلت تناسلی اقدام به خروج آلت نماييد و به هنگام خروج حلقه انتهايی کاندوم را با دست نگه داشته همراه با آلت به دقت خارج کنيد تا مايع داخل آن درز نکند   

0

10- کاندوم را از روی آلت بيرون کشيده، در يک دستمال کاغذی پيچيده در سطل زباله بيندازيد.

0


نحوه خارج ساختن كاندوم:

1- بلافاصله پس از انزال آلت بايستي از دستگاه تناسلي زن خارج گردد. نبايد منتظر ماند تا آلت از حالت نعوظ خارج گردد)

2- براي خارج ساختن كاندوم از دستگاه تناسلي زن، ابتدا حلقه دور كاندوم واقع در انتهاي آلت را با دست نگه داشته و سپس به آرامي آلت را خارج سازيد.

3- پس از خارج ساختن آلت، كاندوم را روي آلت از وجود پارگي و يا نشتي بررسي كنيد. چنانچه متوجه شديد كاندوم حين نزديكي پاره شده و يا  مني از آن نشت كرده با پزشك خود تماس بگيريد. و يا با مصرف قرصهاي ال دي و اچ دي از روش اورژانس پيشگيري از حاملگي استفاده كنيد.

4- به آرامي به كمك دستمال كاغذي كاندوم را از روي آلت خارج  سازيد.

5- كاندوم را درون كيسه پلاستيكي قرار داده و آن را درون سطل زباله بياندازيد. از انداختن كاندوم درون كاسه دستشويي خودداري كنيد.

6- پس از دور انداختن كاندوم دستهاي خود را با آب و صابون بشوييد.

                                                                                                   

نکات مهم در مورد استفاده از کاندوم:

از استفاده همزمان مواد چرب کننده، روغن، مواد ضد عفونی کننده پزشکی (لوسيون) و مشتقات نفتی مانند وازلين برای چرب تر کردن کاندوم خودداری کنيد. اين مواد می توانند کاندوم را سوراخ ويا پاره کنند. تنها از ژل ها يا کرم های مخصوص و يا اسپرم کش های مکمل مخصوص که درداروخانه ها قابل دسترسی است استفاده کنيد.

بسته حاوی کاندوم را بدقت و به آرامی باز نماييد و به هيچ وجه از قيچی و اجسام نوک تيز استفاده نکنيد.

کاندوم را در حالت سخت شدن آلت تناسلی مردانه قبل از انجام نزديکی استفاده نماييد، زيرا در ترشحات مرد قبل از انزال نيز اسپرم وجود دارد. کاندوم بايد تمام طول آلت تا قاعده را بپوشاند.

در هر بار نزديکی از يک کاندوم جديد استفاده شود.

از هر کاندوم فقط يک بار استفاده کنيد.

قبل از استفاده به تاريخ پايان مصرف آن توجه کنيد.

از مصرف کاندومهای تاريخ گذشته، چسبناک و شکننده بدليل افزايش احتمال پارگی اجتناب نماييد.

کاندومها را از حرارت، نور، فشار و رطوبت دايمی دور نگاه داريد زيرا احتمال سوراخ شدن و پارگی در آن افزايش می يابد و نمی توان به آن اطمینان کرد مثلا کیف پول جیبی شما که هر روز متحمل فشار است جای مناسبی برای نگهداری کاندوم نیست.

 

اعمالی که بعد از پارگی کاندوم در حین نزدیکی باید انجام داد

در صورت پاره شدن و يا خارج شدن كاندوم حين نزديكي فوراً مقاربت را متوقف كرده و از كاندوم جديدي استفاده كنيد. چنانچه احتمال بارداري ناخواسته را ميدهيد  با پزشك خود تماس بگيريد و يا از روش اورژانسي پيشگيري از بارداري استفاده كنيد.5 مورد در اینجا ذکر می کنم. در طریقه مصرف که در ادامه مطلب می آید دقت کنید :

1)  قرص اچ .دی HD

2) قرص ال-دی LD  

3) قرص تری فازیک

4) دستگاه داخل رحمی از نوع مسی

5) روش تزریقی جلوگیری از بارداری

 

1)  قرص اچ .دی HD

 ابتدا 2 عدد قرص میل شود 12 ساعت بعد 2 قرص دیگر میل شود.

 

2) قرص ال-دی LD  

ابتدا 4 عدد قرص میل شود 12 ساعت بعد4 قرص دیگر میل شود.

 

3) قرص تری فازیک

ابتدا 4 عدد قرص سفید میل شود 12 ساعت بعد4 قرص سفید دیگر میل شود.

 

4) دستگاه داخل رحمی از نوع مسی

فقط IUD مسی در این مورد کاربرد دارد و دستگاههای هورمونی کاربردی ندارند.

  

زمان استفاده :

در مورد قرصها خوردن اولین دوز  بعد از نزدیکی مشکوک تا 72 ساعت بعد وقت دارید . دوز دوم 12 ساعت بعد از دوز اول میل می شودIUD مسی را از بعد از نزدیکی مشکوک تا 5 روز بعد از آن می توان جا گذاری کرد.

 

نحوه عملکرد :

1- تاثیر بر مخاط داخلی رحم ( اندومتر )

2- جلوگیری از تخمگ گذاری

3- اختلال در حرکات لوله ها

درصد موفقیت : 97-98 درصد. هر چه زودتر قرص میل شود و هر چه زودتردستگاه جا گذاری شود  درصد جلوگیری آن بیشتر خواهد بود .

تهوع و استفراغ :

بهتر است قبل و 4-6 ساعت پس از مصرف هر دوز EC از یک داروی ضد تهوع مانند دیمن هیدرینات یا دیفن هیدرامین استفاده شود. قرص دیمن هیدرینات 25-50 میلی گرم 3-4 بار در روز یا قرص ( شربت ) دیفن هیدرامین 25-50 میلی گرم ( 2-4 قاشق غذا خوری کوچک ) که مصرف دوز اول آن نیم ساعت قبل از خوردن قرص EC و دوزهای بعدی ( در صورت نیاز ) با فاصله های 6 ساعته پس از آن است، در کاهش شدت تهوع و استفراغ موثر است.

بی نظمی در قاعدگی : ممکن است قاعدگی شما زودتر از معمول و یا دیرتر از انتظار شما رخ دهد

سرگیجه : دیمن هیدرینات در رفع سر گیجه نیز موثر می باشد

موارد منع مصرف : حاملگی و در همه مواردی که شما منع مصرف قرصهای جلوگیری از بارداری را دارید

نکات : این روش نباید به صورت دائمی استفاده شود

حداکثر مصرف مجاز بین دو قاعدگی فقط 1 بار می باشد.

در صورتی که 3 هفته از مصرف این روش گذشته و شما هنوز قاعده نشده اید جهت رد کردن حاملگی به پزشک یا ماما مراجعه کنید.

در صورتی که از بارداری خود مطلع نبودید و از این روش استفاده کردیدنگران نباشید. چون این داروهادر بارداری ناهنجاری جنینی ایجاد نمی کند.

قرصها را با شکم خالی نخورید.

در صورتی که تا 2 ساعت بعد از مصرف قرص استفراغ کردید باید مجددا  مصرف قرص را تکرار کنید.

 

5) روش تزریقی جلوگیری از بارداری

نام دارو : دپو مدروکسی پروژسترون استات

یکی از نامهای تجاری آن دپو پروورا است .در کشور ما ، ایران ، در مراکز بهداشتی ای آمپول رایگان تزریق می شود .

 

چگونگی عملکرد دارو در جلوگیری از بارداری:

1 ) جلوگیری از تخمک گذاری

2 ) افزایش غلظت ترشحات دهانه رحم  درنتیجه اسپرم نمی تواند خود را به رحم برساند

3  ) با اثر بر پوشش داخلی رحم محیط نامناسبی برای لانه گزینی جنین به وجود می آورد .

درصد موفقیت روش : 7/99 درصد در سال اول استفاده

 

عوارض شایع و نحوه برخورد با آنها :

1) اختلال در نظم قاعدگی : با تزریق اولین آمپول ممکن است اختلالاتی در قاعدگی رخ دهد .

 

مزیت ها : درصد موفقیت بالا - آسانی استفاده - مناسب برای افراد فراموشکار - مناسب برای افراد کوچ نشین - مناسب برای عقب ماندگان ذهنی - قابل استفاده در دوران شیردهی - قابل استفاده در کسانی که کم خونی شدید دارند - قابل استفاده در هر دوره سنی - مصرف آن با مقاربت مداخله ای ندارد  بر خلاف کاندوم و ... - اطرافیان شما از روش پیشگیری شما آگاه نمی شوند

 

معایب: تاخیر در برگشت باروری - تکرار تزریق هر 3 ماه - احتمال افزایش وزن - اختلال در نظم قاعدگی مانند لکه بینی و ... - عدم قاعدگی - عدم جلوگیری از بیماریهای منتقل شونده از طریق جنسی مانند ایدز و ... - کاهش تراکم استخوانی ( زمینه ساز پوکی زود رس استخوان ) - احتمال بروز سرطان پستان - ممکن است شما قاعدگی بعدی را تجربه نکنید و در تمام طول تزریق دیگر قاعده نشوید

 

»»  نگران نباشید عدم قاعدگی با تزریق پروزسترون غیر طبیعی نیست . البته اگر شما قاعدگیهای منظمی داشته اید و بعد از چند دوره تزریق عدم قاعدگی را تجربه می کنید ، برای شما ازمایش بارداری درخواست می شود .خون ریزیهای نامرتب رحمی هم از عوارض آمپول می باشد .

»»  نگران نباشید . معمولا در عرض 2-3 ماه این نامنظمی از بین می رود . البته شما باید متخصص زنان را در جریان بگذارید . اگر علت فقط تزریق آمپول باشد مصرف مفنامیک اسید معمولا موثر واقع می شود . در صورت عدم بهبودی بررسیهای بعدی لازم است .

 

2 ) افزایش وزن :

»» بدانید که افزایش وزن شما به علت افزایش اشتهای شما تحت اثر هورمون پروژسترون است .رژیم غذایی متعادل و ورزش در جلوگیری از چاقی موثر است .

عوارض غیر شایع : در صورتی که با عوارض غیر شایع زیر برخورد کردید به مرکز بهداشت و یا پزشکتان مراجعه کنید .

بی خوابی و افسردگی ��" حساس شدن پستانها ��" سردرد و گیجی ��" نفخ شکم ��" کاهش میل جنسی ��" تاخیر در برگشت باروری ��" بروز سرطان پستان ��" درد و  ورم شدید  دست و پا ��" امبولی ریوی -  استفراغ  گیجی و ضعف  - خون ریزی رحمی شدید ��" تداوم خونریزی محل تزریق و یا  تداوم چرک درد در محل تزریق - درد شدید قفسه سینه ��" خون ریزی رحمی شدید ��"

 

مواردی که به هیچ وجه نباید روش تزریقی استفاده کنند (منع مصرف مطلق )

بارداری

سرطان پستان

خون ریزی واژینال بدون علت مشخص

اختلالات شدید انعقادی

سابقه تومور کبدی بر اثر استفاده از هورمونهای استروئید جنسی

سابقه لخته شدن خون

سابقه سکته مغزی

فشارخون کنترل نشده

دیابت کنترل نشده یا ابتلا به دیابت به مدت 20 سال یا بیشتر

 

مواردی که در صورت مانع برای استفاده از روشهای دیگر از این روش استفاده می کنند ( منع مصرف نسبی )

بیماری کبدی

بیماری شدید قلبی عروقی

تمایل به برگشت سریع باروری

افسردگی شدید

مول

چاقی

فشار خون کنترل شده

دیابت کنترل شده

زنی که تا به حال زایمان نکرده است

 

زمان تزریق :

در حالت عادی : روز 5 قاعدگی

بعد از زایمان : بلافاصله و یا تا 3 هفته بعد

بعد از سقط : تا 5 روز بعد

شیردهی : یا روز 5 قاعدگی و یا تزریق بعد از منفی شدن جواب آزمایش باردار

 

نکات :

1 ) تزریق دوم 3ماه بعد از تزریق قبلی انجام می شود . اما 2 هفته زودتر و 2 هفته دیرتر مانعی ندارد

2 )تا 1 هفته بعد از تزریق باید از روش دیگری مانند کاندوم استفاده کرد .

3) ترجیحا بعد از مصرف 2 سال پیاپی تزریق ، روش جلوگیری خود را عوض کنید .چون این روش زمینه ساز پوکی استخوان است .

4 )در صورتی که اضافه وزن زیاد دارید به فکر روش دیگری باشید .

5) بعد از قطع روش تزریقی ممکن است بارداری بین 9 الی 1 سال به تاخیر بیفتد . ولی ناباروری دائمی ایجاد نمی کند

6 ) در افراد زیر 16 سال به علت اثر احتمالی منفی بر رشد استخوانی ، توصیه نمی شود.

 

معاینات و آ زمایشات لازم قبل از تزریق :

1)اندازه گیری قد و وزن و تعیین اضافه وزن : معاینه قلب ترجیحا انجام شود

2 ) اندازه گیری و ثبت فشارخون

3 ) انجام تست سرطان دهانه رحم  : ازمایش چربی خون انجام شود/ LDL / کلسترول و تری گلیسیرید

4 ) معاینه پستانها

 

بارداری و استفاده از روش تزریقی :

در صورتی که این هورمون در باردار یمصرف شود احتمال دارد که نوزادکم وزنی متولد شود با توجه به این که نوزادان کم وزن در معرض خطرات زیادی هستند حتما باید از عدم باروری مطمئن شویم و بعد تزریق را انجام دهیم

محل تزریق : عضله بازو یا باسن

 

                           مطالب بر گرفته شده از وب سایت تنظیم خانواده می باشد

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:4  توسط س.ا.بهاران  | 

1) زن ها دوست ندارند ميهمان ناخوانده داشته باشند، بنابراين به آنها وقت کافي بدهيد تا آماده شوند. آمادگي آنها براي پذيرايي امري حياتي است.

 

2) هر روز از همسر خود سوال کنيد که چه کاري مي توانيد برايش انجام دهيد.

 

3) وقتي از شما خطايي سر مي زند اظهار تاسف کنيد. وقتي هم که تقصير از شما نيست باز هم اظهار تاسف کنيد!

 

4) وقتي اوضاع قمر در عقرب است، لبخند را فراموش نکنيد. اگر بخنديد دنيا هم با شما مي خندد و اگر گريه کنيد يقين بدانيد که دنيا شما را تنها خواهد گذاشت.

 

5) از تلاش هاي همسرتان تشکر کنيد و ببينيد اين تشکر تا چه حد موثر واقع مي شود.

 

6) به اين فکر کنيد که همسر شما زن خيلي خوبي است، مادري بسيار خوب، عروسي بهتر از ديگر عروس ها و اگر به اين طرز فکر ادامه دهيد، او همين طور خواهد شد.

 

7) خسيس نباشيد و در ستايش همسر خود دست و دلباز باشيد. اما به ياد داشته باشيد که در هيچ موردي مبالغه نکنيد. بايد همسرتان استحقاق تعريف و تمجيدي را که شما مي کنيد، داشته باشد وگرنه ممکن است نتيجه ي خوبي ندهد.

 

8) همسر خود را تشويق کنيد و کمک کنيد تا استعدادهاي پنهاني او شکوفا شود.

 

9) به جاي هداياي گرانبها، وقت خود را در اختيار همسرتان قرار دهيد. نشان دهيد که به او توجه داريد، حتي پس از يک روز کار سخت! براي او هديه اي ببريد حتي يک شاخه گل به اين ترتيب او خوش اخلاق مي ماند.

 

10) بدانيد زماني که همسرتان از سر درد شکايت مي کند، چاره سر درد او قرص مسکن نيست، بلکه يک لبخند است.

 

11) هرگز با همسرتان نجنگيد، چون امکان ندارد در جنگ برنده شويد. در عوض از قلم براي نوشتن آن چه در ذهن داريد استفاده کنيد. بعد آن را به همراه شاخه اي گل تحويل او بدهيد.

 

منبع : ابتکار - با تغيير و تلخيص

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 21:0  توسط س.ا.بهاران  | 

          shima

خانمها :

رازهاي او را هيچ گاه به کسي نگوييد ، آن رازها تنها براي گوشهاي شما هستند.

زوج هاي ازدواج کرده اي که به يکديگر عشق مي ورزند، هزاران پيام به يکديگر مي دهند، بدون اينکه حرف بزنند، گاهي سکوت بيانگر خيلي حرفهاست.

گاهي به او بگوييد که عاشقش هستيد و بدون او کامل نبوديد.

وقتي که راجع به دوستان قديمي اش صحبت مي کند، با دقت گوش دهيد، آن دوستان براي او خيلي عزيز هستند و او با شما بخشي از گذشته اش را که براي او مثل گنج است، قسمت مي کند.

به او کمک کنيد آن چه را که مورد علاقه شماست بياموزد.

وقتي راجع به او صحبت مي کنيد، وي را بالا ببريد (به او شخصيت دهيد) و هرگز او را کوچک نکنيد.

براي او چتري بخريد و آن را در جايي بگذاريد که او بتواند آن را پيدا کند.

اگر با بچه ها مشغول بازي کردن است ، تو هم به آن ها ملحق شو و به او اجازه بده که با آنها، بازيهاي پر صدا بکند. اگر اين کار او را شاد مي کند، حرفي نيست.

تنها بيان کردن مسئله اي درست در مکاني درست هنر نيست، بلکه خودداري از بيان مطالب مسئله ساز در موقعيت هاي نادرست هنر است.

 

آقايان :

شما بايد براي همسرتان آن طور آماده شويد که دوست داريد او براي شما آماده شود.

بعضي از زنان تصور مي کنند که مردان، آن ها را براي کامجويي مي خواهند، اين تصورات را در هم شکنيد.

بيشتر زنان به خاطر احساس رضايت مي خواهند کار کنند، زيرا بيکاري، بطالت و افسردگي مي آورد.

کمتر زني که نيازهاي عاطفي و مالي او بر آورده مي شود، نياز به کار کردن در خود مي بيند.

تفکر« شوهر خداي دوم در عصر توسعه و فرهنگ»، جواب نمي دهد. دوباره سنجي بعضي از باورها لازم است.

مشکلات شغلي خود را با همسرتان در ميان بگذاريد اگر نتوانست راهنماييتان کند، حداقل شرايط شما را درک مي کند.

اگر کار مي کند سعي نکنيد از ميزان درآمدش مطلع شويد، اجازه بدهيد کم کم خودش راه شريک شدن در مخارج زندگي را مي آموزد.

گاهي اجازه بدهيد کنترل تلويزيون را او در دست بگيرد، در اين صورت احساسش به شما بهتر مي شود.                          
 

منبع :برگزيده از مجله فضيلت خانواده و کتاب هاي تسخير قلب 1 و 2

نويسنده : رابرت اکرمن - مترجم : کيهان نيا

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 20:56  توسط س.ا.بهاران  | 

زنان،عاشقان بالفطره - چرا براي زن ها عشق بر هر چيز مقدم است

مهم ترين ويژگي ها و اولويت هاي زنان

بيشترين خير در زنان است.(1)

در جهت حسن ارتباط با زنان باز هم چنان نيازمند شناخت بيش تر ايشان هستيم پس باز هم بدانيم مهم ترين ويژگي ها و اولويت هاي زنان:

1) براي زن ها محبت بر هر چيز مقدم است.

2) زن ها توان آفرينش دارند.

3) زن ها به زمان توجه خاصي دارند.

4) زن ها نياز دارند احساس امنيت کنند.

5) زن ها نياز دارند احساس ارزشمند بودن کنند.

 

براي زن ها محبت بر همه چيز مقدم است.

قال الصادق(ع)  : هر چه محبت زن در قلب مرد زيادتر شود فضيلت ايمانش زيادتر گردد.(2)

-  دنياي زن، دنياي محبت است. محبت ورزيدن، فداکاري کردن و محترم شمردن روابط صميمي، طبيعت زن است.

-  زن ها خودآگاهانه انتخاب نکرده اند که محبت مهم ترين اولويت زندگيشان باشد، بلکه محبت في الواقع، مهم ترين اولويت زندگي آنهاست. طبيعتاً و ذاتاً و فطرتاً اين گونه اند.

-  خودآگاهي، افکار و احساسات زن ها به طرزي طبيعي و غريزي همگي روي محبت متمرکز هست.

-  مرد و زن به دو طريق متفاوت محبت را تجربه مي کنند:

براي اغلب زن ها محبت واقعيتي بي انقطاع و ممتد است، توجهي مستمر و مداوم که هيچ گاه ناپديد نمي شود، حتي مواقعي که مشغول کار يا انجام وظايفي است که ظاهراً هيچ گونه ارتباطي با محبت ندارند. ولي براي اغلب مردها محبت کلاسه شده و تفکيک شده است. گويي ديداري است يا بخشي از وجودشان آن هم گه گاهي و با تعيين وقت قبلي.

 

چرا براي زن ها عشق بر هر چيز مقدم است

- احساس ارزش شخصي زنان به اين بستگي دارد که چقدر در محبت کردن آن هم از صميم دل در مسير طاعت الهي و ارتباط برقرار کردن موفق بوده اند.اين در حالي است که احساس ارزشمند بودن در مردان به ميزان موفقيت ها و دست يابي هاي آنها به خواسته هايشان بستگي دارد.

- هنگامي که همه چيز در روابط يک زن خوب و عادي است ،حال او خوب است و احساس خوبي نسبت به خود دارد. ولي هنگامي که وضعيت غيرعادي است، احساس ناامني مي کند. البته در زناني که از نظر ايماني در درجه ي بالايي قرار دارند اين مسئله کم تر ديده مي شود.

- صرف نظر از اين که اوضاع کاري يا شغلي زن، برنامه ها و علايق او، چقدر خوب پيش مي رود، اما چنانچه مشکلي در رابطه ي صميمي او با همسرش به وجود آمده باشد، احساس خوبي ندارد.

- تجربه ي اغلب مردها دقيقاً نقطه ي مقابل اين است. چنانچه زندگي محبتي آنان عالي و بي عيب و نقص باشد اما روز بدي را در سرکار گذرانده باشند به سختي مي توانند احساس خوبي داشته باشند.

هنگامي که زنان محبت را بر همه چيز مقدم مي دانند، وقت و انرژي بيش تري را صرف روابط خود مي کنند، برنامه ريزي مي کنند تا لحظاتي خاص و جاوداني خلق کنند و دوست دارند به طور مستمر همه چيز را بهتر کنند؛ اما مردها از اين وضعيت سوء برداشت کرده و فکر مي کنند زن ها پرتوقع و زياده خواه هستند، تشويش و دل واپسي دارند و مي خواهند مردها را کنترل کنند.

خطاب به مردها: هر چه بيش تر محبت زن به خود را قدر بدانيد، بيش تر به نيازهاي خود خواهيد رسيد و بيش تر همسرتان خوشنودي شما را جلب خواهد کرد.

به ياد داشته باشيد زني که با قلبي باز، مهربان و سرشار به شما محبت مي ورزد، هديه ي گران بهايي را به شما ارائه داده است. او سعي ندارد در مقابل، چيزي از شما بستاند، بلکه تنها مي خواهد تعهد، پايبندي، از خود گذشتگي و شادي خود را به شما هديه دهد.همه ي زن ها از چنين توانايي برخوردار نيستند. پس قدر همسر خود را بدانيد.

 

قال رسول الله(ص)

 (3)کسي که زن مي گيرد بايد او را احترام کند.

پس شايد لازم باشد در جهت تاکيد به زنان بگوييم!

هنگامي که ما زن ها مي آموزيم توانايي خود را در محبت ورزيدن به عنوان موهبتي زيبا گرامي بداريم و قدر بدانيم، مردان زندگيمان نيز مي آموزند تا به طرز مشابهي با ما رفتار کنند.

 پانوشت ها:

1) خصال، ج 1، ص 55

2) وسائل، ج 14، ص 11

3) انصاريان، نظام خانواده در اسلام، ص 370

برگرفته از کتاب:«همسر اگر اينگونه مي بود» - نويسنده:راضيه محمد زاده

 

 

        

       

       

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 20:50  توسط س.ا.بهاران  | 

جمهوري اسلامي ايران در تاريخ پنجم فروردين سال 1358 با خروج از پيمان نظامي «سنتو» اعلام كرد كه ديگر حافظ منافع آمريكا در منطقه نيست.
آمريكا، به دليل اطلاعات و تحليل‌هاي غلط تصور مي‌كرد قادر است در اندك زماني رويدادهاي ايران را همچون دوران پهلوي در اختيار بگيرد؛ بنابراين به انواع حيله‌ها عليه جمهوري اسلامي متوسل شد كه يكي از اين توطئه‌ها‌‌، كودتاي پايگاه هوايي شهيد نوژه بود‌.
برنامه ريزي براي كودتا
در دي 1358 يكي از هواداران شاپور بختيار، به نام مهندس قادسي‌، نمودار سازماني را تهيه كرد و نام آن را نقاب گذاشت، نام نقاب جمع حروف اول «نجات قيام انقلاب بزرگ» بود و سازمان داراي شورايي شامل مسئول تهران، مسئول امور شهرستان‌ها‌، مسئول امور وزارتخانه‌ها، مسئول امور دانشگاه‌ها، انتشارات و تبليغات‌، مسئول امور ايلات و مسئول امور چريكي بود‌.
از نظر مسئولان نقاب، فتح تهران مساوي با پيروزي در سراسر كشور بود و با تصوري كه از كودتاي 28 مرداد 1332 داشتند فكر مي‌كردند با سقوط تهران همه كشور تسليم آنها مي‌شوند.

علت‌هاي انتخاب پايگاه نوژه
سران كودتا براي شروع كار در صدد به اختيار گرفتن يك پايگاه نظامي بر آمدند كه داراي هواپيما، به تهران نزديك، در خارج از شهر، عناصر آن قابل جذب و رهبران عمليات هوايي، با پرسنل و اماكن آن آشنايي داشته باشند.
به اين ترتيب پايگاه هوايي شهيد نوژه براي شروع كودتا انتخاب شد.
پايگاه هوايي شهيد نوژه در 50 كيلو‌متري شهر همدان و در كنار شهر كبودرآهنگ، دور دسترس مردم قرار داشت و تيمسار محققي، تيمسار سعيد مهديون، سروان حميد نعمتي، سروان ايرج ايران نژاد و چند تن ديگر از سران كودتا در آنجا خدمت كرده بودند و اماكن و پرسنل پايگاه را مي‌شناختند‌.
اين پايگاه قبل از انقلاب به نام «پايگاه شاهرخي» خوانده مي‌شد و بعد از انقلاب مدت كوتاهي به «پايگاه حر» نام گرفت، به دنبال شهادت سرهنگ دوم خلبان محمد نوژه از خلبانان فداكار اين پايگاه، كه در پاسخگويي به فرمان حضرت امام خميني (ره) براي كمك رساني به شهيد چمران و جلوگيري از سقوط پاوه در تاريخ 25/5/58 به شهادت رسيد نام اين پايگاه به پايگاه هوايي شهيد نوژه تغيير كرد.

تركيب كودتا‌گران
براي تصرف پايگاه نوژه به عنوان كليد عمليات كودتا قرار بود 12 تيم مركب از يكصد تن از كلاه سبزهاي تيپ نوهد ،300 تا 400 نفر از فريب خوردگان ايل بختياري و 12 نفر راهنما از داخل پايگاه به فرماندهي سرگرد كوروش آذرتاش (فرمانده تيپ 23 نوهد پيش از انقلاب) جهت تصرف پايگاه نوژه وارد عمل شوند‌.
طبق نقشه پس از تصرف پايگاه تيمسار محققي براي رهبري عمليات هوايي در اتاق فرماندهي مستقر مي‌شد و همزمان سروان حميد نعمتي، سروان محمد ملك، سروان كيومرث آبتين و سروان فرخزاد جهانگيري كه هر كدام فرمانده يك تيم بودند اولين اسكادران هوايي را به پرواز در مي‌آوردند.
اين اسكاداران شامل 16 هواپيما از 53 فروند هواپيماي مجهز به سلاح سنگين بود كه براي عمليات در نظر گرفته شده بود‌.
در طرح كودتا، عمليات هوايي نقش محوري داشت بنابراين هواپيما‌ها بايد مسلح به سلاح سنگين و آماده پرواز مي شدند.

چگونگي شروع كودتا
سران كودتا با ارتش بعثي عراق هماهنگ كردند ـ آن زمان جنگ تحميلي هنوز آغاز نشده بود اما بين ايران و عراق خصومت وجود داشت ـ كه در روز 19 تير 1359 و در ساعت مقرر وارد حريم هوايي منطقه شوند و در پي عمليات هوايي عراق، آژير قرمز پايگاه كه رمز شروع كودتا بود به صدا درآيد و پرسنل هواپيماها را مسلح و آماده پرواز كنند، به طور همزمان خلبانان وابسته به كودتا در ظاهر براي حركت به سمت مرزها و پاسخ به ارتش عراق و در واقع براي حركت به سوي تهران و بمباران اهداف از پيش تعيين شده پرواز كنند.

اهداف بمباران
با رسيدن هواپيماها به تهران قرار بود بيت حضرت امام(ره)، فرودگاه مهرآباد، دفتر نخست وزيري، ستاد مركزي سپاه پاسداران، ستاد مركزي كميته‌هاي انقلاب، پادگان ولي عصر(عج)، پادگان امام حسين(ع) و چند نقطه مهم ديگر بمباران شود‌.
پس از بمباران‌هاي هوايي، هواپيماها باشكستن ديوار صوتي به نيروي زميني علامت مي‌دادند كه مرحله دوم كودتا را آغاز كند‌.
در اين مرحله بايد صدا وسيما، فرودگاه مهرآباد، ستاد ارتش جمهوري اسلامي، پادگان حر، پادگان قصر و پادگان جمشيديه تسخير شود و در سطح شهر تهران با اعمال خشونت و ارعاب حالت نظامي ايجاد شود، طبق برنامه اگر نيروي زميني موفق نمي‌شد صدا و سيما را تسخير كند، هواپيماها آنجا را بمباران مي‌كردند‌.

افشاي كودتا
3 روز مانده به موعد كودتا يكي از خلبانان كه براي همكاري انتخاب شده بود، در تهران با سروان حميد نعمتي ملاقات مي‌كند، حميد نعمتي به او مي‌گويد مأموريت تو بمباران بيت امام (ره) است و ما مي‌توانيم تا 5 ميليون نفر را بكشيم .
گويا شگردحميد نعمتي اين بود كه در نخستين ديدار توجيهي كودتا به خلبانان عضوگيري شده چنين جمله‌اي را مي گفت تا از ميزان آمادگي آنها براي شركت در كودتا و كشتار ميليوني مردم اطلاع يابد.
خلبان ياد شده در مقابل نوع مأموريت و وسعت كشتار مردم غافلگير و مردد شد، اما به دليل ترس از سران كودتا نمي‌دانست چه بايد كند.
وي پس از خروج از خانه حميد نعمتي، تشويش و نگراني بر او مسلط شده و مي‌خواست موضوع را با كسي در ميان بگذارد.
آن شب در خانه موضوع كودتا را به برادر و مادرش در ميان مي‌گذارد و مادر كه به شدت ناراحت شده بود پاسخ داد: تو نه تنها نبايد اين كار را بكني، بلكه بايد به انقلابيون خبر دهي و جلوي اين كار را بگيري كه اگر غير از اين باشد شيرم حلالت نيست.
اين سخن مادر موجب شد در نخستين دقايق بامداد چهارشنبه خلبان ياد شده تصميم خود را بگيرد و با پذيرش احتمال كشته شدن توسط سران كودتا، ماجراي كودتا را افشا كند‌.
او از خانه خارج مي‌شود و پس از پرس و جوها و دوندگي‌هاي مختلف، حدود اذان صبح منزل حضرت آيت‌الله خامنه‌اي را يافته و خود را به آنجا مي‌رساند‌.
مقام معظم رهبري اين واقعه را چنين تعريف مي‌كنند: شبي حدود اذان صبح ديدم كه در منزل ما را به شدت مي‌زنند، من رفتم ديدم مي‌گويند يك ارتشي آمده و با شما كار واجب دارد، ديدم يك نفر تكيه داده به ديوار، با حال كسل و آشفته و خسته سرش را فرو برده، گفتم شما با من كار داريد، بلند شد و گفت: بله گفتم: چكار داريد، گفت: كار واجبي دارم و فقط به خودتان مي گويم... من به حرفش حساس شدم ... احتمال اين بود كه سوءنيتي داشته باشد اما ديدم نمي‌شود به حرفش گوش نداد ... يك جايي گوشه حياط نشستيم ... آثار بيخوابي و خيابانگردي و خستگي و هيجان در او پيدا بود. خلاصه آنچه گفت اين بود كه در پايگاه همدان اجتماعي تشكيل شده و تصميمي بر كودتايي گرفته و پولهايي به افراد زيادي داده‌اند، به خود من هم پول داده‌اند ... قرار است جماران و چند جاي ديگر را بمباران كنيم پرسيدم: كي قرار است اين كودتا انجام شود، گفت: امشب.
من ديدم مسئله خيلي جدي است و بايد آن را پيگيري كنم، در اين بين اين احتمال را مي‌دادم كه يك سياست باشد و بخواهند ما را سرگرم كنند، اما در عين حال اصل قضيه آنقدر مهم بود كه با وجود اين احتمالات، لازم بود آن را پيگيري كنيم.

افشاگري دومين نفر
چند ساعت پس از افشاي كودتا به وسيله خلبان ياد شده، يكي از درجه داران تيپ 23 نوهد نيز به كميته مستقر در اداره دوم ستاد مشترك مراجعه مي‌كند و پس از افشاي كودتا و اعتراف به ابنكه قرار است به همراه عده‌اي ديگر در براندازي جمهوري اسلامي شركت كند، يك پاكت حاوي بخشي از طرح عمليات كودتا را در اختيار كميته فوق قرار مي‌دهد، به اين ترتيب به فاصله چند ساعت از سوي 2 عنصر جذب شده به كودتا، اقدام به ضد كودتا تبديل مي‌شود و انقلاب در برابر خطري كه در چند قدمي‌اش كمين كرده بود آگاه مي‌‌شود.
اين ضد كودتا، گرچه به وسيله 2 فرد كه از اقدام يكديگر بي اطلاع بودند صورت گرفت اما عمل اين 2 نفر در واقع ترجمان اراده يك ملت انقلابي براي دفاع از انقلابشان بود.

آغاز عمليات خنثي سازي
از همان زمان كه احتمال وقوع كودتا احساس شده بود، ستادي مركب از واحدهاي اطلاعات سپاه همدان، گروه مهندسي سپاه همدان، انجمن اسلامي نيروي هوايي، تعدادي از پرسنل مؤمن نيروي زميني و تيپ نوهد به نام «ستاد خنثي سازي كودتا »تشكيل شد، اما اين ستاد اطلاعات مؤثر و دقيقي از كودتا در اختيار نداشت، ولي اطلاعات با افشاي كودتا توسط خلبان ياد شده و تا حدود كمتري توسط درجه دار تيپ 23 نوهد، در اختيار ستاد خنثي سازي كودتا قرار گرفت و عملاً از عمليات كودتا، توسط اين 2 نفر آگاه شدند.
با جمع بندي اطلاعات و تكميل آن و با اطلاعاتي كه از قبل جمع آوري شده بود عمليات مقابله با كودتاي قريب الوقوع، به سرعت در دو محور پارك لاله و پايگاه شهيد نوژه طرح ريزي شد.
پارك لاله محل تجمع 40 تن از خلباناني بود كه قرار بود با اتوبوس به پايگاه هوايي نوژه مي‌رفتند و به ديگر خلبانان كودتا مي‌پيوستند.
عمده نيروهاي به كار گرفته شده براي خنثي سازي كودتا، در پايگاه شهيد نوژه متمركز شد و عمليات مربوط به پايگاه نوژه در 2 قسمت داخل و خارج پايگاه به اجرا گذاشته شد.
به اين ترتيب همزمان با شروع كودتا، نيروهاي انقلاب متشكل از برادران سپاهي و پرسنل متعهد و فداكار نيروي هوايي، وارد عمل شدند و آنچنان درسي به خائنان و اربابان مستكبرشان دادند كه براي هميشه در تاريخ انقلاب خواهد درخشيد.

http://aerospacetalk.ir/forum/post84428.html

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 20:47  توسط س.ا.بهاران  | 

در مقالات قبل گفتیم که علل و عوامل گوناگونی در بروز رفتارهای نادرست در روابط دختران و پسران نقش دارند که می‌توان به‌طور کلی این عوامل را به سه دسته زیر تقسیم کرد:

1- نوجوان و افکار غیرواقعی او ،2- خانواده و شیوه‌های برخورد آنان با نوجوان ،3- شیوه‌های برخورد جامعه با نوجوان

درباره نوجوان وافکار غیر واقعی او در مقاله ای بحث کردیم ودر مقاله ی ارتباط آموزش ارتباط سالم با جنس مخالف در خانواده به بررسی برداشت نادرست از شرع و محدود ساختن مطلق نوجوان در برخورد با جنس مخالف واثرات زیانبار آن پرداختیم. ودر این مقاله  عوامل دیگری که در خانواده باعث رفتار نادرست نوجوان می شود را می خوانید :

 

عدم آموزش صحیح در مورد وضعیت و واقعیت جنس مخالف

یکی از وظایف مهم در تربیت جنسی نوجوانان، آموزش واقعیت روحی و رفتاری افراد از جنس مخالف است. پدر و مادر و همچنین اولیای مدرسه می‌باید در فرصت‌های مناسب در مورد اینکه دختران و پسران دارای چه خصوصیاتی هستند و چگونه می‌باید در مقابل این خصوصیات عکس‌العمل نشان داد، مطالب مختلفی به فرزندان و دانش‌آموزان خود، گوشزد کنند.

کودک در سنین مختلف نسبت به جنس مخالف عکس العمل متفاوتی دارد.هر یک از مراحل فوق، آموزش‌های مناسب خود را می‌طلبد :

در دوران پیش‌دبستانی در درجه اول باید بر الگوهایی رفتاری پسرانه و دخترانه، متناسب با سن کودکان تاکید شود.

دختر و پسر باید از همین دوره تفکیک جنسیت خود را درک و الگوهای مناسب در این زمینه را از خانواده دریافت کنند. پوشانیدن لباس‌های مناسب با جنسیت دختر، به دختران، و لباس‌های مناسب با جنسیت پسر به پسران و نیز گوشزد کردن رفتارهای مناسب برای دختران و برای پسران، از مهمترین آداب تربیت جنسی در دوران پیش دبستانی است. در این کار باید از افراط و تفریط جدا خودداری شود. نباید در ذهن کودک این مفهوم شکل بگیرد که دختر، یعنی موجودی مقید، محدود و تحت سلطه و بالعکس پسر، یعنی موجودی آزاد، قدرتمند و سلطه‌گر. این دو قالب فکری با نهایت تاسف در نحوه برخورد اغلب پدران و مادران در نحوه ی تربیت فرزندانشان دیده می‌شود و همین تفکر زیربنای رشد معیوب فرزندانمان می‌شود.

ما باید رفتار محبت‌آمیز را، هم به دخترانمان و هم به پسرانمان بیاموزیم، منتها به دخترانمان این رفتار محبت‌آمیز را در یاری به دیگران در زمینه‌هایی چون کمک به کوچکترها در لباس پوشیدن و غذا خوردن و کمک به بزرگترها در زمینه کارهایی چون پخت و پز و دوخت ودوز بیاموزیم و به پسرانمان همین رفتار محبت‌آمیز را از طریق کمک به کوچکترها در مواردی چون رفت و آمد، برداشتن و گذاشتن وسایل و اشیا و به بزرگتر‌ها در زمینه‌هایی چون، خرید کردن، کمک در حمل برخی از اشیا و امثال اینها، بیاموزیم.

الگوی زنانه و مردانه را به صورت دو الگوی ضد یکدیگر، تلقی نکنیم و از ابتدا این ضدیت را به فرزندانمان القا نکنیم، بلکه از همان دوران پیش‌دبستانی می‌باید به فرزندانمان نشان دهیم که الگوی رفتار زن و مرد، مکمل یکدیگر است نه ضد یکدیگر.

در همین دوران باید به دختران و پسران بیاموزیم که با دیدی احترام آمیز، به یکدیگر نگاه کنند؛ در مقابل یکدیگر گذشت داشته باشند.

خصوصیت مهم این دوره این است که دختران و پسرانی که سال‌های بعد به لحاظ طبیعی، شرعی و عرفی از یکدیگر دور و نامحرم شمرده خواهند شد، در این زمان به آسانی می‌توانند با یکدیگر رابطه‌ای نزدیک داشته باشند. این دوره، دوره‌ای است که دیگر فرصتی اینجنین برای آموزش رفتار احترام‌آمیز، نسبت به افراد غیرهمجنس در یک زندگی تنگاتنگ و همراه با بازی، فراهم نخواهد شد. بنابراین باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد و زیربنای رفتارهای مناسب را ساخت.

یکی از نکاتی که در این دوره باید مورد توجه قرار گیرد، این است که نمی‌باید به گونه‌ای رفتار کنیم که دختران‌مان از دختر بودن خویش ناراضی شوند. تبعیض در رفتار و عدم رعایت عدالت و نیز اشباع نکردن فرزندانمان و به خصوص دخترانمان از محبت، می‌تواند تاثیری سوء بر احساس دختران از دختر بودن خویش، داشته باشد.

در دوره دبستانی، از آنجا که رفتارهای دختران و پسران جنبه ضدیت به خود می‌گیرد، بهتر است به گونه‌ای رفتار کنیم که این ضدیت از یک‌سو تشدید و ریشه‌دار نشود و از سوی دیگر نحوه سازگاری و کنار آمدن با آن را نیز فرزند‌انمان به‌خوبی بیاموزند.

دوران دبستانی برای آموزش نحوه رفتار با جنس مخالف دوران مطلوبی است. به هنگام بروز اختلاف این آموزش آنها را آماده می‌کند، تا در زندگی زناشویی نیز بتوانند از کنار اختلاف‌ها و تعارض‌ها، بخوبی بگذرند.

در این سنین گاه دختران و پسران از نحوه رفتار و برخورد یکدیگر شکایت می‌کنند. در چنین موارد ما نه تنها باید موجبات آرام ساختن آنان را فراهم آوریم، بلکه باید به آنان کمک کنیم تا راه رفع مشکل و اختلاف را نیز خود کشف کنند. اگر کودک در این مرحله بتواند پیدا کردن راه حل را تمرین کند، آمادگی خوبی برای حل اختلاف‌ها در زندگی زناشویی، پیدا خواهد کرد.

در این مرحله باید رفتار مبتنی بر کرامت و گذشت و بزرگواری و عدالت‌خواهی را در مقابل افراد غیر همجنس به فرزندانمان بیاموزیم. گاهی اوقات دختران دبستانی در نزد پدر و یا مادر خود نحوه برخورد پسری با آنان در راه مدرسه و پاسخ دادن خود را، نقل می‌کنند. اشتباه بزرگ در این موارد از آنجا آغاز می‌شود که پدر و یا مادر آنی و حساب نشده، عکس‌العمل نشان داده و شروع به سر‌زنش دخترشان می‌کنند. در چنین مواردی اگر دختر نیز رفتار اشتباهی از خود نشان داده بود، باید سعی کنیم او خود به اشتباه خود پی ببرد و به آرامی روش صحیح برخورد با پسران را در موارد مشابه به او گوشزد کنیم. رفتار تند و پرخاشگرانه اولین آسیبش این است که فرزندمان از این پس مسائل مربوط به جنس مخالف را از ما پنهان خواهد کرد و آسیب پنهان کردن چنین مسائلی، ممکن است بسیار زیانبخش باشد.

در دوره نوجوانی باید کمک کنیم تا نوجوان تا حد ممکن از تصورات تخیلی در مورد جنس مخالف، اجتناب ورزد. این امر هر چند به طور کامل امکان‌پذیر نیست، لکن می‌توانیم با اعمال روش‌هایی، از افراط در آن جلوگیری کنیم.

 از جمله روش‌های موکد، وجود  گفت وشنود در خانه است. این‌ جو باید در ادامه دوره دبستان در خانه وجود داشته باشد تا نوجوان نیز مسائل خود را در خانه مطرح کند و پدر و مادر نیز به او در اصلاح رفتار و افکارش، راهنمایی لازم را ارائه دهند و با هم حرف بزنند.

در این زمینه باید توجه داشت که طرح مسائل مربوط به غریزه جنسی، باید به حداقل ممکن، صورت پذیرید. مطرح ساختن مسائل فردی در این زمینه، با رعایت جوانب تربیتی ضروری است. باید مسائل مربوط به بلوغ، قبل از پیدا شدن علائم اصلی به نوجوانان آموزش داده شود . در کنار این، آموزش وظایقی چون به جای آوردن احکام مربوطه، از مهمترین عناصری است که باید آموزش داده شود.

آموزش مسائل کلی در مورد غریزه جنسی مانند نقش دو جنس در تولید مثل،  با استناد به مثال‌های دقیق از گیاهان و با مثال‌های اجمالی در مورد حیوانات و انسان، می‌تواند در اواخر دوران دبیرستان، یعنی سنین 17 و 18 انجام پذیرد. آموزش دقیق مسائل مربوط به روابط جنسی زن و مرد نیز باید به هنگام ازدواج انجام گیرد.

بی‌توجهی به آموزش‌هایی که در هر یک از مراحل پیش دبستانی، دبستانی و راهنمایی و متوسط، توصیه شد، موجب اخذ آموزش از طرق غیرمطلوب و نیز خیالپردازی‌های نادرست توسط نوجوان‌می‌شود.

این امر خود منجر به این می‌شود که نوجوان شناخت نادرستی از جنس مخالف در ذهن بپروراند. آنچه در ذهن نوجوانان ما در مورد جنس مخالف، امروزه وجود دارد، در طیفی بسیار گسترده جای دارد. در یک سر این طیف افکاری وجود دارد که از جنس مخالف یک اله یا الهه ترسیم می‌کند و در سر دیگر این طیف جنس مخالف را در پایین‌ترن شکل خود، ترسیم می‌کند. ویژگی تصورات گروه اول این است که وی را مهربان، کامل، ملجا و پناه، آرام‌بخش همه دردها، پایان بخش همه رنج‌ها، بهشت موعود می‌‌داند. نقطه مقابل این تصور، جنس مخالف را به صورت وسیله‌ای محض برای اطفاء غریزه جنسی می‌داند.  در میان این دو حد، انواع تصورات و تفکرات در مورد جنس مخالف، دیده می‌شود. مربیان و اولیاء، وظیفه دارند در مورد شکل‌گیری درست این تصورات و تفکرات، اقدام کنند و در هر مرحله از سن، متناسب با ویژگی‌ها و نیازهای متربی در زمینه آموزش جنسی، به معنای عام کلمه مطالبی را به آنان بیاموزند. سکوت در این مورد و چیزی نگفتن نه تنها سودمند نیست، بلکه می‌تواند بسیار مضر باشد.

--------------------------------------------------------------------------------

بر گرفته از کتاب تحلیلی تربیتی بر روابط دخترو پسر درایران

با تغییرو تلخیص

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۷ساعت 20:41  توسط س.ا.بهاران  |